Siła talentów wg. Gallupa #11 Katarzyna Szatyłowicz

Siła talentów wg. Gallupa #11 Katarzyna Szatyłowicz

Seria “Siła Talentów” powstała z myślą o osobach, które na co dzień nie mają możliwości aktywnie uczestniczyć w życiu grup na mediach społecznościowych, oraz innych miejscach gdzie toczą się dyskusję na temat talentów. Jednocześnie ciągle są zainteresowane tym, jak talenty działają w życiu innych ludzi. Z tego powodu wybrałam osoby, które znam i wiem, że są bardzo zaangażowane w tworzenie swoich mocnych stron. Poprzez krótkie teksty, odpowiedzi na dziewięć zadanych przeze mnie pytań, możecie poznać historie moich gości i ich rozwoju w oparciu o wyniki CliftonStrenghts (Strengthsfinder 2.0)

1. Krótkie BIO: 

Krótki informacje o mnie:
Katarzyna Szatylowicz, marketer/instruktorka yogi, zajmuję się social mediami i SEO, pracuję dla www.nightwatch.io, studiuję marketing na VIA University College w Danii.
Pasje/hobby:
Yoga, podróże w trybie “digital nomad” – praca + wypoczynek, marketing internetowy, psychologia.

Moje top 5: 1. Achiever – Osiąganie

2. Futuristic – Wizjoner

3. Learner – Uczenie się

4. Competition – Rywalizacja

5. Activator – Aktywator

2. Czy badanie CliftonStrenghts zmieniło coś w moim życiu?

Tak, badanie Strenght Finder pozwoliło mi lepiej zrozumieć motywy moich działań, a także moje “schematy działania”. Poznałam też mechanizmy, które stoją za tym, jak podejmuję decyzje i jak planuję swoje życie. Test Gallupa pomógł mi usystematyzować moje działania poprawiając tym samym moją produktywność (w pracy) i ogólne samopoczucie (w życiu prywatnym). 

3. Czego dowiedziałam się o sobie (sposobie myślenia, reagowania, działania, budowania relacji) po otrzymaniu wyników?

Każdy z talentów pomógł mi odkryć w jaki sposób reaguję na swoje otoczenia, w jaki sposób i z kim buduję relacje oraz co muszę zrobić każdego dnia żeby czuć się dobrze.
Achiever jako TOP 1 utwierdził mnie w przekonaniu, że czerpię przyjemność z wykonywania pracy, w której jestem dobra i która przynosi widoczne rezultaty.
Competition pozwolił mi zrozumieć dlaczego tak ciężko jest mi budować relację z innymi kobietami, szczególnie w środowisku profesjonalnym.
Learner pokazał dlaczego mam więcej zainteresowań niż czasu i dlaczego książki są moją największą rozrywką od najmłodszych lat.
Aktywator udowodnił dlaczego często ciężko jest mi pracować w grupie, w której decyzje i akcje podejmowane są zbyt wolno oraz dlaczego wiele osób z mojego otoczenia ceni moją obecność w kontekście ich motywacji do działania.
Futuristic pomógł mi zrozumieć dlaczego już w dzieciństwie tworzyłam “vision board”, a wszystkie moje duże marzenia muszą mieć deadline i wyraźny zarys tego, jak je spełnić.

4. Jak teraz postrzegasz innych? Czy łatwiej żyje mi się z ludźmi np. w rodzinie, pracy?

Tak, SF pomógł mi zrozumieć moje reakcje i motywy, a to pomogło mi pracować nad tymi, które mi nie służyły. Jest mi teraz dużo łatwiej komunikować się z innymi.

Już ponad 20,466,058 osób na całym świecie wykonało badanie CliftonStrengths.

Ludzie, którzy wykorzystują swoje mocne strony każdego dnia, są sześciokrotnie częściej zaangażowani w swoją pracę.

Zespoły skupiające się na swoich mocnych stronach są o 12,5% bardziej produktywne.

5. Czy po odkryciu talentów Gallupa zrobiłam coś nowego w swoim życiu?

Tak – wiele rzeczy się zmieniło, a SF był po części tego powodem. Kilka tygodni po coachingu, zmieniłam pracę, zrezygnowałam z wielu zobowiązań, które nic nie wnosiły do mojego życia. Zaplanowałam na nowo kilka lat do przodu swoją ścieżkę i zaczęłam intensywniej wykorzystywać swoje mocne strony, tym samym minimalizując negatywne skutki działania “słabych stron”, np. budowanie relacji. Przykładowo – wiedząc, że praca z ludźmi nie jest moją mocną stroną, zaczęłam pracować 100% zdalnie, na swój własny rachunek.

6. Czy po odkryciu talentów Gallupa zmieniłam coś w swoim sposobie działania, myślenia i reagowania?

Zaczęłam częściej zauważać w jakich momentach dany talent oddziałuje najsilniej i pracować nad tym, żeby jego działanie miało jak najbardziej pozytywne skutki. Przestałam na siłę poprawiać swoje słabości i skupiać się na obszarach, które nie przychodzą mi naturalnie łatwo.

7. Czy skupiam się teraz bardziej na budowaniu mocnych stron czy pracą nad słabościami?  Co konkretnie robię?

Zdecydowanie praca nad silnymi stronami – skupiam się na angażowaniu się w projekty, które rozwijają moje naturalne zdolności. Achiever – pracuję w środowisku, które się codziennie zmienia, i w którym bardzo widoczne są osiągnięte rezultaty – często od razu po podjęciu jakiejś aktywności marketingowej. Learner – zaczęłam systematyzować swoje zainteresowania i wprowadzam wiedzę, którą zdobywam. Competition – wykorzystuję to do własnej motywacji – na przykład na siłowni, zamiast porównywania się z innymi, porównuję swoje wyniki z wynikami z dnia poprzedniego

8. Czy wykorzystuję teraz świadomiej swoje talenty?

Tak, wspominałam przykład wcześniej.

9. Czy polecam badanie CliftonStrengths (Strengthsfinder 2.0) innym osobom?

TAK!!!

__________________________________________________________

Listę wszystkich opublikowanych artykuły z serii “Siła Talentów” znajdziesz: <link>

Jeśli też chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami, chcesz wykonać badanie lub potrzebujesz konsultacji wyników napisz: [email protected]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2016-2024 Katarzyna Bieleniewicz
Polityka prywatności | Regulamin | Dostawa