Siła talentów wg. Gallupa #5 Katarzyna Gorzędowska

Siła talentów wg. Gallupa #5 Katarzyna Gorzędowska

Seria “Siła Talentów” powstała z myślą o osobach, które na co dzień nie mają możliwości aktywnie uczestniczyć w życiu grup na mediach społecznościowych gdzie toczą się dyskusję na temat talentów. Jednocześnie ciągle są zainteresowane tym, jak talenty działają w życiu innych ludzi. Z tego powodu wybrałam osoby, które znam i wiem, że są bardzo zaangażowane w tworzenie swoich mocnych stron. Poprzez krótkie teksty, odpowiedzi na dziewięć zadanych przeze mnie pytań, możecie poznać historie moich gości i ich rozwoju w oparciu o wyniki CliftonStrenghts (Strengthsfinder 2.0)  

1. Krótkie BIO: 

Nazywam się Katarzyna Gorzędowska, mieszkam w Łodzi. Mam wspaniałą rodzinę – męża i dwóch synów. U wielbiam czytać. Prowadzę spółkę IMPRO działającą na rynku inwestycji mieszkaniowych. Jestem współautorką książki “Jak sprytnie wyremontować i wyposażyć mieszkanie”.

Moje top 5: 1. Focus (Ukierunkowanie) 2. Responsibility (Odpowiedzialność) 3. Maximizer (Maksymalista) 4. Learner (Uczenie się) 5. Significance (Poważanie)

 

2. Czy badanie CliftonStrenghts zmieniło coś w moim życiu?

Badanie CliftonStrenghts zrobiłam w grudniu 2016 roku, także zaraz miną 2 lata. Sporo od tamtego czasu czytałam, słuchałam, a nawet uczestniczyłam w warsztatach dotyczących mocnych stron Uczenie się(Learner!). Po kilku miesiącach od odkrycia top 5 zdecydowałam się na poznanie wszystkich talentów i to dało mi kolejne obszary do eksplorowania. Dzięki badaniu Gallupa po raz pierwszy uświadomiłam sobie swoje mocne strony, znalazłam obszary, które mogę rozwinąć. Ale przede wszystkim lepiej teraz rozumiem działania innych osób i dzięki temu lepiej się z nimi komunikuję – to jest bardzo duże ułatwienie w życiu.

3. Czego dowiedziałam się o sobie (sposobie myślenia, reagowania, działania, budowania relacji) po otrzymaniu wyników?

Zrozumiałam dlaczego tak lubię czytać Uczenie się (Learner), dlaczego chcę pomagać ludziom Poważanie (Significance) i dlaczego czasami czuję taki ciężar na barkach, którego nie czują inni w tej samej sytuacji Odpowiedzialność (Responsibility).

 

4. Jak teraz postrzegasz innych? Czy łatwiej żyje mi się z ludźmi np. w rodzinie, pracy?

Teraz inaczej współpracuję i komunikuję się z ludźmi. Kiedyś wydawało mi się, że jeśli ktoś nie robi tego, co obiecał, to po prostu mnie ignoruje lub nie chce zająć się tematem. Teraz patrzę na to przez pryzmat mojego talentu Odpowiedzialność (Responsibility), którego ta druga osoba może nie mieć tak wysoko jak ja. W związku z tym to moim zadaniem jest uświadomienie współpracownikowi, jak dany temat jest dla mnie ważny i dlaczego. Dzięki temu mniej się denerwuję, a odpowiedzialność tak na mnie nie ciąży, bo wiem, że druga osoba wie, że dla mnie istotne jest, aby wykonać to, do czego się każdy zobowiąże.

Już ponad 19,861,885 osób na całym świecie wykonało badanie CliftonStrengths.

Ludzie, którzy wykorzystują swoje mocne strony każdego dnia, są sześciokrotnie częściej zaangażowani w swoją pracę.

Zespoły skupiające się na swoich mocnych stronach są o 12,5% bardziej produktywne.

 

5. Czy po odkryciu talentów Gallupa zrobiłam coś nowego w swoim życiu?

Po pierwsze – namówiłam męża do zrobienia testu, przegadaliśmy wspólnie temat mocnych stron, a następnie przeprowadziliśmy taki test i warsztaty u nas w firmie. Po drugie – rozpoczęłam współpracę z Accountability Partnerem – czyli Partnerem [roduktywności – osobą, która wspiera mnie (i moje talenty) w działaniu. Po trzecie – zapisuję swoje cele.

 

6. Czy po odkryciu talentów Gallupa zmieniłam coś w swoim sposobie działania, myślenia i reagowania?

Patrzę na innych ludzi przez pryzmat talentów, a czasami bawię się w zgadywanie – jaki talent ma dana osoba w top 5 patrząc na jej działanie i zachowanie. Bardzo często poprawnie typuję te talenty, po zagłębieniu się w temat widać te sposoby działania, myślenia, reagowania pod kątem różnych talentów.

 

7. Czy skupiam się teraz bardziej na budowaniu mocnych stron czy pracą nad słabościami? Co konkretnie robię?

Zdecydowanie skupiam się nad budowaniem mocnych stron – chcę maksymalnie wykorzystać, to, w czym jestem dobra (Maximizer) do osiągnięcia tego, czego chcę (Focus). Staram się również pracować, aby talenty z top 5 były dojrzałe. Pamiętam jednak o swoich słabościach, a w szczególności o jednym talencie z domeny Budowania Relacji – Relationship Building, który mam jako 34ty na liście – świadomość tego pomaga mi w relacjach.

 

8. Czy wykorzystuję teraz świadomiej swoje talenty?

Większą wagę przywiązuję do zapisywania celów – rocznych, kwartalnych oraz kilkuletnich, ponieważ potem mój talent Focus- Ukierunkowanie pomaga mi je osiągać. I tak faktycznie się dzieje.

 

9. Czy polecam badanie CliftonStrengths (Strengthsfinder 2.0) innym osobom?

Tak, tak i jeszcze raz tak. Wszystkie osoby w mojej firmie przechodzą przez ten test oraz dostają polecane materiały do przeczytania na temat talentów, dzięki temu lepiej się nam współpracuje. Polecam go również znajomym i rodzinie, często pytam ludzi o ich talenty i dyskutujemy na ten temat.

___________________

Seria “Siła Talentów” powstała z myślą o osobach, które na co dzień nie mają możliwości aktywnie uczestniczyć w życiu grup na mediach społecznościowych gdzie toczą się dyskusję na temat talentów. Jednocześnie ciągle są zainteresowane tym, jak talenty działają w życiu innych ludzi. Z tego powodu wybrałam osoby, które znam i wiem, że są bardzo zaangażowane w tworzenie swoich mocnych stron. Poprzez krótkie teksty, odpowiedzi na dziewięć zadanych przeze mnie pytań, możecie poznać historie moich gości i ich rozwoju w oparciu o wyniki Strengthsfinder 2.0.

Jeśli też chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami, chcesz wykonać badanie lub potrzebujesz konsultacji wyników napisz: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2016-2024 Katarzyna Bieleniewicz
Polityka prywatności | Regulamin | Dostawa