Siła talentów wg. Gallupa #3 Karolina Wilk

Siła talentów wg. Gallupa #3 Karolina Wilk

Seria “Siła Talentów” powstała z myślą o osobach, które na co dzień nie mają możliwości aktywnie uczestniczyć w życiu grup na mediach społecznościowych gdzie toczą się dyskusję na temat talentów. Jednocześnie ciągle są zainteresowane tym, jak talenty działają w życiu innych ludzi. Z tego powodu wybrałam osoby, które znam i wiem, że są bardzo zaangażowane w tworzenie swoich mocnych stron. Poprzez krótkie teksty, odpowiedzi na dziewięć zadanych przeze mnie pytań, możecie poznać historie moich gości i ich rozwoju w oparciu o wyniki CliftonStrenghts (Strengthsfinder 2.0)

1. Krótkie BIO: 

Nazywam się Karolina Wilk – pomagam kobietom przełamywać schematy, blokady, a dzięki temu wejść na ścieżkę odwagi i lekkości zarówno w życiu prywatnym jak i biznesowym. Jestem autorką projektów Mama Poza Schematami, Transmisje live z radochą i Kobieta na ścieżce odwagi. Uwielbiam słuchać języka hiszpańskiego, jeść oliwki i pizze, oglądać francuskie komedie i jeździć to tu, to tam. Lubię być w ruchu, mieć swój kąt – ale nie rozsiadać się na długo.

Moje top 5:
1. Aktywator
2. Zgodność
3. Intelekt
4. Współzależność
5. Poważanie

2. Czy badanie CliftonStrenghts zmieniło coś w moim życiu?

Tak.

Wzrosło moje poczucie własnej wartości. Teraz śmiało mogę mówić o moich talentach. Bo to nie tak, że ja to sobie wymyśliłam, tylko wyszło w rzetelnym badaniu czarno na białym. 😉
A tak na poważnie, to wzrost samoświadomości, miał u mnie przełożenie na jasność podejmowanych przeze mnie działa. Ich spójność, a z tym też wiąże mi się wiara w siebie i zaufanie do siebie.

3. Czego dowiedziałam się o sobie (sposobie myślenia, reagowania, działania, budowania relacji) po otrzymaniu wyników?

Wiesz, dla mnie to był szok, że to jest AŻ tak dopasowane!
Poza tym zaczęłam zauważać w życiu, w codzienności to jak te talenty się przejawiają. Kiedy działam w zgodzie z tym nurtem, czuję zdecydowanie większą lekkość.

 

4. Jak teraz postrzegasz innych? Czy łatwiej żyje mi się z ludźmi np. w rodzinie, pracy?

To niby oczywiste, że się od siebie różnimy. Ale zrobienie tego testu, a później podążenie za tym co z tego wynika, mocno daje do myślenia o naszych indywidualnych koktajlach talentów.

Np. uświadomiłam sobie, że nie każdy ma, tak jak ja w pierwszej piątce Intelekt. Moje procesy myślowe są naprawdę hmm… intensywne. Po prostu ciągle w głowie coś analizuję, debatuję i roztrząsam. Myślałam, że każdy tak ma – choć mąż już wcześniej mówił mi, że nie. 😉 Wcześniej dość mocno mi to przeszkadzało, nie mogłam zejść głębiej, wyjść z głowy. Nie tylko za sprawą testu, ale już jestem na szczęście na zupełnie innym poziomie i czerpię radość z tego, że czasem (no dobra często 😉 tak mam.

Instytut Gallupa udostępnia już nowe, ciekawe wizualnie raporty. Dostępne są one dla osób które już mają odblokowany dostęp do 34 talentów. Jeśli chcesz skorzystać z 25% zniżki i odblokować dostęp do 34 talentów, a wraz z nim otrzymać nowy raport:
➡ Użyj kodu: 25%SALE
 Kod jest tylko na odblokowania kolejności z 5 do 34 talentów. 
 Zniżka aktywna tylko do 14/11/18.
➡ Tutaj link do strony, gdzie można kupić kod odblokowujący: 

 

5. Czy po odkryciu talentów Gallupa zrobiłam coś nowego w swoim życiu?

Zanim przystąpiłam do testu już robiłam coś totalnie nowego. Tak jakbym pod skórnie już coś wyczuła. Potem tylko upewniłam się w swojej decyzji.

 

6. Czy po odkryciu talentów Gallupa zmieniłam coś w swoim sposobie działania, myślenia i reagowania?

Przede wszystkim kiedy dowiedziałam się, że talenty czasem mamy na niedojrzałym poziomie, zaczęłam pracować ze swoimi. Jestem dopiero na początku tej drogi, ale jednak już czuję zmiany.
Pamiętam mocno zapadło mi w pamięci rozdzielenie dojrzałości i niedojrzałości talentu Harmony (Zgodność). Dojrzały – zaprowadzam spokój, Niedojrzały – potrzebuję spokoju. Wierzę, że jestem co raz bliżej dojrzałości.

 

7. Czy skupiam się teraz bardziej na budowaniu mocnych stron czy pracą nad słabościami?  Co konkretnie robię?

Jestem w ciągłym procesie rozwoju. U mnie ewidentnie działa zasada, że kiedy pracuję z kobietami, w jakiś sposób wpływam na ich rozwój a jednocześnie sama wzrastam. Jestem bardzo zaangażowana w każdą historie moich klientek, a to powoduje, że dla siebie nie mam już takiej przestrzeni. Jednak przez to, że pracując z nimi, pracuję ze sobą i nie czuję się stratna. Bardzo dużo czytam, nie robię tego stricte z uwagi na rozwój talentów, ale to gdzieś z tyłu głowy samo się dzieje.
Chciałabym się skupić na tym trochę bardziej, ale wszystko po kolei.

 

8. Czy wykorzystuję teraz świadomiej swoje talenty?

Tworząc wszystkie trzy projekty gromadziłam wokół mojej idei setki kobiet – czyli Activator (Aktywator). To projekty nawołujące do zmiany, jeśli coś nam nie leży (w skrócie rzecz ujmując).
Harmony (Zgodność) – Budowanie relacji, dokładnie tak wyobrażam sobie życie i zawodowe oraz prywatne, nie umiem inaczej, ale to też m.in. zadawanie odpowiednich pytań. Dostaję głosy, że dobrze mi to idzie. I w wywiadach i w coachingu opartym na potrzebach, który wykorzystuję pracując indywidualnie.
Intellection (Intelekt ]) – ostatnia sytuacja która mi się przypomina. Zaproponowałam mini konsultacje na temat blokad i tego co kobiety powstrzymuje przed działaniem. W wyniku tych spotkań blisko 40 kobiet doszło do pierwszego albo i kolejnych kroków na drodze pokonywania tych przeszkód. Ta analiza i procesowanie informacji naprawdę potrafi dać niezłą jasność, nawet mając do dyspozycji tylko 20 minut.

9. Czy polecam badanie CliftonStrengths (Strengthsfinder 2.0) innym osobom?

Zdecydowanie tak.
Ja zrobiłam je w momencie, w którym jeszcze nie do końca wiedziałam czego chcę od życia. To nie było tak, że od razu po kliknięciu wyślij łaska na mnie spłynęła, ale na pewno było ono jednym z ważnych kroków na mojej drodze.

___________________

Jeśli też chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami, chcesz wykonać badanie lub potrzebujesz konsultacji wyników napisz: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2016-2024 Katarzyna Bieleniewicz
Polityka prywatności | Regulamin | Dostawa