Siła talentów wg. Gallupa #4 Krzysztof Kempiński

Siła talentów wg. Gallupa #4 Krzysztof Kempiński

Seria “Siła Talentów” powstała z myślą o osobach, które na co dzień nie mają możliwości aktywnie uczestniczyć w życiu grup na mediach społecznościowych gdzie toczą się dyskusję na temat talentów. Jednocześnie ciągle są zainteresowane tym, jak talenty działają w życiu innych ludzi. Z tego powodu wybrałam osoby, które znam i wiem, że są bardzo zaangażowane w tworzenie swoich mocnych stron. Poprzez krótkie teksty, odpowiedzi na dziewięć zadanych przeze mnie pytań, możecie poznać historie moich gości i ich rozwoju w oparciu o wyniki CliftonStrenghts (Strengthsfinder 2.0)

1. Krótkie BIO: 

Krzysztof Kempiński, programista i podkaster. Od 15 lat w branży informatycznej. Zajmuję się tworzeniem aplikacji webowych i mobilnych oraz zarządzaniem zespołami programistów. W wolnych chwilach tworzę podcast o branży – „Porozmawiajmy o IT”. Moje top 5 talentów: Harmony (Zgodność), Achiever (Osiąganie), Maximizer (Maksymalista), Intellection (Intelekt), Competition (Rywalizacja). Bardzo lubię biegać, słuchać podcasty i czytać książki poradnikowe. Moje top 5: 1. Harmony (Zgodność), 2. Achiever (Osiąganie), 3. Maximizer (Maksymalista), 4. Intellection (Intelekt), 5. Competition (Rywalizacja)

2. Czy badanie CliftonStrenghts zmieniło coś w moim życiu?

Banie SF ukonstytuowało mój obraz siebie. O wielu rzeczach wiedziałem już wcześniej. Wiele rzeczy przeczuwałem, ale dopiero badanie SF urealniło te przeczucia. Bardzo szybko po odkryciu moich top 5 talentów sięgnąłem po pełne wyniki żeby dowiedzieć się więcej. Mało było talentów, które umieściłbym w innym miejscu. Po tym gdy zapoznałem się z wynikami odczułem pewną ulgę. Zrozumiałem, że działam w taki a nie inny sposób gdyż to jest definiowane przez moje talenty. Mogę powiedzieć, że są dwie ważne rzeczy, które zmieniły się w moim życiu po badaniu SF: skupienie się na mocnych stronach oraz lepsze zrozumienie z żoną, która bardziej namacalnie zrozumiała, że pewne moje zachowania nie wynikają ze złej woli.

3. Czego dowiedziałam się o sobie (sposobie myślenia, reagowania, działania, budowania relacji) po otrzymaniu wyników?

Test Gallupa powiedział mi, że moim głównym talentem jest dążenie do harmonii, co było pewnym zaskoczeniem na początku, ale po chwili analizy faktycznie doszedłem do wniosku, że w swoim życiu zawsze starałem się unikać sporów i konfliktów. Dalsze 3 talenty (osiąganie, maksymalista i intelekt) nie były dla mnie zaskoczeniem. Zawsze lubiłem stawiać przed sobą nowe zadania i metodycznie podchodzić do ich realizacji. Teraz już wiem dlaczego niestety często porzucałem kolejne projekty. Był za to odpowiedzialny niedojrzały maksymalista pod postacią perfekcjonisty. Zarzucałem sporo planów nie będąc zadowolony z wyników. Staram się nad tym pracować. Sporo z talentów pomocnych przy budowaniu relacji, takich jak: komunikacja, empatia, czar mam w końcówce. To też mnie jakoś nie dziwi. Relacja z innymi nie są mi obojętne, ale nigdy nie były super priorytetem. Często też miałem i mam problemy z ich utrzymaniem.

4. Jak teraz postrzegasz innych? Czy łatwiej żyje mi się z ludźmi np. w rodzinie, pracy?

Sądzę, że przekonanie się na własnej skórze o wpływie SF na postrzeganie siebie pomogło mi lepiej zrozumieć ludzi wokół. Nieraz się śmieję z myśli, która mnie nachodzi, że o ile łatwiej by się nam żyło gdyby każdy miał swoje top 5 talentów w widocznym miejscu. Moje postrzeganie innych zmieniło się w ten sposób, że lepiej ich rozumiem. Jestem świadom różnorodności kombinacji talentów. Z tego wynika, że nie ma jednego wzorca, czy też słusznego sposobu postępowania. Dla każdego coś innego jest ważne. W moim przypadku wyniki SF otworzyły mi oczy na innych i pozwoliły z większą empatią akceptować ich zachowania. Było to bardzo uwalniające doświadczenie.
Instytut Gallupa udostępnia już nowe, ciekawe wizualnie raporty. Dostępne są one dla osób które już mają odblokowany dostęp do 34 talentów. Jeśli chcesz skorzystać z 25% zniżki i odblokować dostęp do 34 talentów, a wraz z nim otrzymać nowy raport: ➡ Użyj kodu: 25%SALE  Kod jest tylko na odblokowania kolejności z 5 do 34 talentów.   Zniżka aktywna tylko do 14/11/18. ➡ Tutaj link do strony, gdzie można kupić kod odblokowujący: 

5. Czy po odkryciu talentów Gallupa zrobiłam coś nowego w swoim życiu?

Nie przypominam sobie niczego konkretnego. Wyniki testu SF nie były dla mnie zaskoczeniem. Nie przeżyłem jakiejś wielkiej przemiany widząc je po raz pierwszy. Były one dla mnie niczym podkręcenie kontrastu w starym telewizorze. Teraz widzę lepiej niektóre rzeczy, które kiedyś były rozmyte.

6. Czy po odkryciu talentów Gallupa zmieniłam coś w swoim sposobie działania, myślenia i reagowania?

Przestałem się martwić swoją ugodowością (wynikającą z talentu Zgodność). Zacząłem też nieco wyciszać niedojrzałego maksymalistę pod postacią perfekcjonisty. Z uwagi na to, że bardzo wysoko mam osiąganie i intelekt, zacząłem jeszcze bardziej organizować czas i stawiać przed sobą kolejne zadania. Mocniej zaangażowałem się w rozwój osobisty czytając i słuchając więcej a także rozważając nową wiedzę. Czyli podsumowując: bardziej zaakceptowałem siebie takim jakim jestem i zacząłem mocniej korzystać z mocnych stron.

7. Czy skupiam się teraz bardziej na budowaniu mocnych stron czy pracą nad słabościami?  Co konkretnie robię?

Bardziej stawiam na inwestowanie w mocne strony: więcej czytam i myślę o tym co przeczytałem oraz usystematyzowałem sposób stawiania sobie kolejnych zadań i ich realizacji. Zacząłem też bardziej asertywnie podchodzić do nowych propozycji (czyli taki pstryczek w moją Zgodność). Moją największą słabością jest mała komunikatywność. Na razie na świadomości tego braku się skończyło, ale mam zamiar popracować nad tą jedną słabością w szczególności.

8. Czy wykorzystuję teraz świadomiej swoje talenty?

Myślę, że obecnie bardziej wykorzystuję swoje mocne strony. Wyciszyłem nieco maksymalistę i postawiłem jeszcze silniej na osiąganie i intelekt. Projekt, z którego jestem najbardziej dumny to mój podcast – „Porozmawiajmy o IT”. Każdy odcinek to osiąganie i „odhaczanie” kolejnych zadań aby do jego stworzenia, opublikowania i promocji mogło dojść. To także konkretna praca intelektualna nad pomysłem i realizacją. Do tego dochodzi też maksymalista, czyli dążenie do tego by ten projekt był najlepszy jak to tylko możliwe.

9. Czy polecam badanie CliftonStrengths (Strengthsfinder 2.0) innym osobom?

Zdecydowanie polecam! Po pierwsze lepiej pomaga ono zrozumieć kim się jest i często odpowiada na pytanie dlaczego tak a nie inaczej zachowuję się w konkretnej sytuacji i dlaczego w życiu dokonywałem takich a nie innych wyborów. Oprócz takich zalet retrospektywnych, wyniki badań dają podpowiedź nad czym pracować i jak jeszcze lepiej wykorzystywać swoje talenty. We wszelkich związkach jest to świetny sposób na lepsze zrozumienie drugiej osoby. Co jest dla niej ważne, co ceni w życiu i jakie zachowania czy reakcje preferuje. ___________________
Jeśli też chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami, chcesz wykonać badanie lub potrzebujesz konsultacji wyników napisz: [email protected]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2016-2024 Katarzyna Bieleniewicz
Polityka prywatności | Regulamin | Dostawa