Siła talentów wg. Gallupa #14 Kamila Goryszewska

Siła talentów wg. Gallupa #14 Kamila Goryszewska

Seria “Siła Talentów” powstała z myślą o osobach, które na co dzień nie mają możliwości aktywnie uczestniczyć w życiu grup na mediach społecznościowych, oraz innych miejscach gdzie toczą się dyskusję na temat talentów. Jednocześnie ciągle są zainteresowane tym, jak talenty działają w życiu innych ludzi. Z tego powodu wybrałam osoby, które znam i wiem, że są bardzo zaangażowane w tworzenie swoich mocnych stron. Poprzez krótkie teksty, odpowiedzi na dziewięć zadanych przeze mnie pytań, możecie poznać historie moich gości i ich rozwoju w oparciu o wyniki CliftonStrenghts (Strengthsfinder 2.0)

1. Krótkie BIO: 

Jestem szczęśliwą osobą, która kocha swoje życie ze wszystkimi doświadczeniami, które miałam i mam do przeżywania. Najważniejsze role w życiu zawodowym to bycie trenerką, Coachem, autorką szkoleń i programów rozwojowych oraz bycie dziennikarką i podcasterką. Z wykształcenia jestem aktorką, kulturoznawczynią i polonistką.

Moje top 5:

1) Individualization – Indywidualizacja 2) Strategic – Strateg 3) Learner – Uczenie się 4) Activator – Aktywator 5) Intellection – Intelekt

2. Czy badanie CliftonStrenghts zmieniło coś w moim życiu?

Tak, uzupełniło i uporządkowało moją wiedzę o sobie i innych.

3. Czego dowiedziałam się o sobie (sposobie myślenia, reagowania, działania, budowania relacji) po otrzymaniu wyników?

Dowiedziałam się, że jestem jeszcze bardziej myśląca niż myślałam, że jestem. A tak poważnie, to poczułam ulgę, gdy dowiedziałam się, że moje myślenie jest działaniem. A moja praca polega na myśleniu strategicznym i konceptualnym. Także to, że potrafię uruchomić ludzi do realizacji działań i projektów… zamiast robić je samodzielnie. Niezmiernie cieszę się swoim pierwszym talentem czyli Indywidualizacją i tym, że dzięki niej zachwycam się ludźmi dostrzegając ich wyjątkowość, ale również bardzo dobrze i trafnie diagnozuje ich potrzeby.

4. Jak teraz postrzegasz innych? Czy łatwiej żyje mi się z ludźmi np. w rodzinie, pracy?

Zdecydowanie łatwiej.

Ludzie mniej mnie meczą i mam nadzieję, że ja także jestem dla innych mniej męcząca. Odkąd świadomie stopuje mojego Aktywatora, przestałam bez przerwy poganiać innych do działania. Mam też wysoką świadomość tego, których talentów mi brakuje i z kim tworzę kompatybilne zespoły.

Już ponad 20,466,058 osób na całym świecie wykonało badanie CliftonStrengths.

Ludzie, którzy wykorzystują swoje mocne strony każdego dnia, są sześciokrotnie częściej zaangażowani w swoją pracę.

Zespoły skupiające się na swoich mocnych stronach są o 12,5% bardziej produktywne.

5. Czy wykorzystujesz teraz świadomiej swoje talenty?

Tak, mam też dużo większe uznanie dla siebie i swoich zasobów, które kiedyś uważałam za tak oczywiste, że aż banalne i do głowy  mi nie przyszło, żeby w oparciu o nie budować swoją zawodową i prywatną aktywność.

6. Czy po odkryciu talentów Gallupa zmieniłaś coś w swoim sposobie działania, myślenia i reagowania Czy zrobiłaś coś nowego?

Zmieniłam.
Skupiłam się na myśleniu i tworzeniu konceptów, zaczęłam planować czas na myślenie i tworzyć sobie do tego odpowiednią przestrzeń (czytaj:ciszę i samotność).
Pracuje nad swoją cierpliwością.

7. Czy skupiasz się teraz bardziej na budowaniu mocnych stron? Co konkretnie robisz?

Kiedy odkryłam talenty to już na pierwszej sesji coachingowej Mocnych Stron okazało się, że mam bardzo rozwiniętą i świadomie używaną w zasadzie całą pierwszą piątkę, a nawet dziesiątkę. Pozostała praca nad zapętlającymi się talentami, które potrafią mnie ponieść. Takim talentem jest Aktywator bywa nim też Intelekt i Uczenie się. Dlatego zaczęłam stawiać granicę ich ekspansji w sytuacjach, gdy ich już po prostu wystarczy.

8. Czy uświadomiłaś sobie coś o swoich ograniczeniach i słabościach wynikających z talentów? Jak nad nimi pracujesz?

Śmieje się, że w moim piekle będzie wielki napis: PÓŹNIEJ. Uświadomiłam sobie mój ogromny brak cierpliwości, to, że potrafię być przez to napastliwa i męcząca. Zaczęłam więcej oddychać i starać się mówić – przemyślę to – zanim w odpowiedzi na czyjąś propozycję odpowiem – oczywiście.

9. Czy polecam badanie CliftonStrengths (Strengthsfinder 2.0) innym osobom?

Oczywiście.
To jeden z najpiękniejszych prezentów jakie można sobie zrobić. Tylko koniecznie w pakiecie z sesją.

__________________________________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2016-2024 Katarzyna Bieleniewicz
Polityka prywatności | Regulamin | Dostawa