Siła talentów wg. Gallupa #12 Marzena Żuławnik

Siła talentów wg. Gallupa #12 Marzena Żuławnik

Seria “Siła Talentów” powstała z myślą o osobach, które na co dzień nie mają możliwości aktywnie uczestniczyć w życiu grup na mediach społecznościowych, oraz innych miejscach gdzie toczą się dyskusję na temat talentów. Jednocześnie ciągle są zainteresowane tym, jak talenty działają w życiu innych ludzi. Z tego powodu wybrałam osoby, które znam i wiem, że są bardzo zaangażowane w tworzenie swoich mocnych stron. Poprzez krótkie teksty, odpowiedzi na dziewięć zadanych przeze mnie pytań, możecie poznać historie moich gości i ich rozwoju w oparciu o wyniki CliftonStrenghts (Strengthsfinder 2.0)

1. Krótkie BIO: 

Nazywam się Marzena Żuławnik. Jestem mamą i prawie żoną 🙂 Na co dzień mieszkam i pracuję w Wielkiem Brytanii. Obecnie obejmuję stanowisko ‘’Team Support’’, gdzie m.in. jestem odpowiedzialna za raporty firmowe, audyty, odpowiednią ilość pracowników na danych stanowiskach. Prywatnie jestem fanką rozwoju osobistego i uwielbiam czytać. Ciąg porażek w moim życiu spowodował, że powiedziałam ‘’dość’’! Zapragnęłam zmian i życia na wyższym poziomie. Choć wciąż jestem w drodze, wspieram i zachęcam inne kobiety do poprawy jakości życia i walki o swoje marzenia. Jestem inicjatorką kobiecych spotkań ‘’Śniadania kobiet, które pragną od życia więcej’’ oraz autorką i wydawcą książki ‘’Popraw koronę i idź po swoje’’.

Moje top 5:

  1. RESTORATIVE – Naprawianie
  2. HARMONY – Zgodność
  3. FUTURISTIC – Wizjoner
  4. CONNECTEDNESS – Współzależność
  5. SIGNIFICANCE – Poważanie

2. Czy badanie CliftonStrenghts zmieniło coś w moim życiu?

Tak! Opisy wyników są jak instrukcja obsługi do nas samych. Nagle ‘’przytuliło’’ mnie cudowne uczucie zrozumienia samej siebie. Wszystkie moje pomysły i zachowania nabrały sensu. Niesamowite jest to, jak bardzo wzrosło moje zaufanie do samej siebie i pewność przy podejmowaniu decyzji. Ponadto wyniki pomogły mi zrozumieć jak mogę wykorzystać swoje talenty, uporządkować swoje przekonania na swój temat oraz zaplanować ‘’skrojony na miarę’’ sposób działania.

3. Czego dowiedziałam się o sobie (sposobie myślenia, reagowania, działania, budowania relacji) po otrzymaniu wyników?

Paradoksalnie nie dowiedziałam się o sobie czegoś o czym nie miałam pojęcia. Wyniki testu opisały mnie idealnie. Wcześniej, po prostu nie umiałam nazwać rzeczy po imieniu i po raz pierwszy dowiedziałam się, że coś co uważałam za zupełnie oczywiste, to są to moje talenty. Jestem osobą która spędza sporo czasu w swoich ‘’wizjach przyszłości’’. Ja wręcz żyję przyszłością! Stale coś planuję, rozmyślam. W teście wyszło że lubię patrzeć poza horyzont, co często wiąże się z brakiem zrozumienia przez innych. I ta informacja powaliła mnie na kolana, gdyż myślałam czasem o sobie, że może jestem dziwna… Dzielisz się z innymi swoją ‘wizją’ a w odpowiedzi słyszysz ‘’Marzycielka’’ lub ‘’trochę cię poniosło’’. Teraz, mając świadomość tej cechy, wiem że czasem ciężko jest za mną nadążyć i bardziej ufam swoim pomysłom. Nie do końca byłam świadoma cechy Restorative. Tym większe było to zaskoczenie, że jest to moja dominująca cecha. Owszem, uwielbiam rozwiązania i jestem odporna na problemy jednak zrozumiałam, że to właśnie ta cecha bardziej mi w życiu przeszkadzała niż pomagała. Obecnie skupiam się na tym, aby stworzyć sobie przestrzeń do rozwoju tego talentu.

4. Jak teraz postrzegasz innych? Czy łatwiej żyje mi się z ludźmi np. w rodzinie, pracy?

Po pierwsze uświadomiłam sobie, że nie każdy ma takie same talenty i to co zauważam ja, nie musi być tak oczywiste dla drugiej osoby. I oczywiście w drugą stronę. To zdecydowanie polepszyło nie tylko myślenie o sobie samej ale i relacje z innymi. Rozumiem, że ktoś kto napotyka trudności, może być przerażony i odsuwać działanie w czasie lub zupełnie się poddać, podczas gdy dla mnie taki scenariusz nie wchodzi w grę. Taka postawa pozwala mi szanować te różnice i wykazać większe zrozumienie innym.

Już ponad 20,466,058 osób na całym świecie wykonało badanie CliftonStrengths.

Ludzie, którzy wykorzystują swoje mocne strony każdego dnia, są sześciokrotnie częściej zaangażowani w swoją pracę.

Zespoły skupiające się na swoich mocnych stronach są o 12,5% bardziej produktywne.

5. Czy wykorzystujesz teraz świadomiej swoje talenty?

Zdecydowanie! Cała moja piątka talentów jest genialnym narzędziem do budowania relacji, nawiązywania kontaktów międzyludzkich, inspirowania innych, zachęcania innych do sięgania w życiu po więcej, a także niesienia pomocy w szukaniu ulepszeń. Teraz już wiem, że mam tę moc i świadomie wykorzystuję ją w pracy, życiu. Nie tylko ja na tym korzystam, ale przede wszystkim osoby, z którymi współpracuję.

6. Czy po odkryciu talentów Gallupa zmieniłaś coś w sposobie działania, myślenia i reagowania? Czy zrobiłaś coś nowego?

Tak. Przede wszystkim zaakceptowałam i doceniłam swoje talenty. Mam wrażenie, że już samo to, że odkryłam swoje top 5, wprowadziło zmiany do mojego życia i ‘’osadziło’’ mnie na właściwy tor. Muszę przyznać, że miałam tendencje do porównywania się z osobami, które są na dużo wyższym poziomie niż ja, co wprowadzało frustracje, uczucie niedocenienia swoich osiągnięć i podkopywało wiarę w siebie (Significance). Po przeanalizowaniu i zrozumieniu swoich talentów dałam sobie zielone światło do podążania własną drogą, nawet jeśli nie jest ona rozumiana w moim środowisku. Po prostu bardziej ufam sobie i to siebie głównie słucham. Testy Gallupa potwierdziły, że to co nieśmiałe we mnie kiełkowało, ma rację bytu. Skupiłam się na projektach dedykowanym kobietom i z wielką pasją, wiarą i zaangażowaniem je rozwijam. Zdecydowałam się na głębszą pracę nad moimi talentami aby móc je w pełni wykorzystać. Nauczyłam się zapisywać każdy, nawet najdziwniejszy pomysł a następnie wprowadzać go w życie. Moim hasłem stała się myśl: ‘’Przyszłość jest tworzona tu i teraz’’

7. Czy skupiasz się teraz bardziej na budowaniu mocnych stron? Co konkretnie robisz?

Przede wszystkim obserwuję siebie, swoje zachowanie i jak przejawiają się talenty w życiu codziennym. Staram się ‘’wyłapać’’ które talenty pomagają a które przeszkadzają co pozwala mi jeszcze lepiej poznać samą siebie. Zapisuję sobie co się wydarzyło, kiedy i jaki talent tutaj ‘zawinił’. Zależy mi aby talenty z top 5 były dojrzałe i żebym mogła w pełni wykorzystać swój potencjał. Dużo też czytam na ten temat i rozmawiam z osobami, które również taki test wykonały.

8. Czy uświadomiłaś sobie coś o swoich ograniczeniach i słabościach wynikających z talentów? Jak nad nimi pracujesz?

W pierwszej piątce mam cechę Significance i głównym wyzwaniem jest poradzić sobie z potrzebą bycia uznanym, zauważonym i docenionym. To potrafi podciąć skrzydła, zwłaszcza gdy nie otaczasz się odpowiednimi ludżmi. Mam na to szeroko otwarte oczy i staram się nie szukać uznania a skupić na rezultatach. Bardzo chętnie otaczam się profesjonalistami, ponieważ motywują mnie do działania. Natomiast dzięki Restorative – zdarza się ,że jestem odbierana jako negatywna i szukająca problemów 🙂 Mając to na uwadze, dobieram innych słów w konwersacji, gdyż wiem, że rozmówca może negatywnie odebrać moje intencje. Futuristic często wiąże się z brakiem zrozumienia moich wizji, dlatego słucham siebie, swoich pragnień, nie marnuję już energii na ‘gadanie’ a wykorzystuję ją na działanie.

9. Czy polecam badanie CliftonStrengths (Strengthsfinder 2.0) innym osobom?

TAK! TAK! TAK! Osoby, które znają swoje talenty lepiej współpracują z innymi, bardziej rozumieją siebie i innych, co przekłada się na lepsze relacje i sukcesy życiowe. Praca nad rozwojem swoich talentów odblokowuje potencjał i jest doskonałym sposobem do samopoznania. 

__________________________________________________________

Listę wszystkich opublikowanych artykuły z serii “Siła Talentów” znajdziesz: <link>

Jeśli też chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami, chcesz wykonać badanie lub potrzebujesz konsultacji wyników napisz: [email protected]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2016-2024 Katarzyna Bieleniewicz
Polityka prywatności | Regulamin | Dostawa