Smartwatch dla dzieci CALMEAN Child Watch Touch

Smartwatch dla dzieci CALMEAN Child Watch Touch

Niedawno nagrywałam odcinek dotyczący pracy zdalnej i domowego biura. Dziś chciałabym pokazać Wam fajne urządzenie, które nie tylko jest przydatne dla mnie, ale też dla dziecka. Nasz syn w tym roku poszedł do zerówki i zastanawialiśmy się nad jakąś alternatywą telefonu. Wiadomo w nim są gry, aplikacje, internet i wszystkie te inne rzeczy, które tylko rozpraszają uwagę. Zależało mi głównie na zadbaniu o bezpieczeństwo – funkcji telefonu oraz lokalizatora GPS i tak trafiłam na Smartwatche dla dzieci. 

Jedną z wiodących na rynku firm jest CALEMEAN, a my mieliśmy okazję przetestować zegarek Child Watch Touch, wybraliśmy kolor czarny.

Zanim powiem o mojej opinii o zegarku kilka informacji technicznych.

 

Child Watch Touch dostępny jest w kilku kolorach: różowym, czarnym, białym niebieskim i pomarańczowym.  Otrzymujesz go jest w sztywnym pudełku z instrukcją, zasilaczem, kartą gwarancyjną, w komplecie z zegarkiem dostarczana jest karta microSIM / fabryczną T-Mobile. Ekran zegarka jest duży – 1,22 cala i dotykowy. Obudowa sprawia wrażenie odpornej na wodę, ale tn model zegarka (TOUCH v80) nie jest wodoodporny. Trzeba uważać, aby woda go nie zalała nawet podczas mycia rąk. Gumowe zaślepki do karty SIM oraz gniazda ładowania są solidnie wykonane ale nie dają 100% szczelności i w przypadku dostania się tam wody zegarek może przestać działać. Jeżeli interesuje Was wodoodporny zegarek, zajrzyjcie na stronę, pojawił się jakiś czas temu model wodoodporny model zegarka NEMO. Jednak ze względu na wodoodporną obudowę jest on większy od modelu TOUCH. Dodatkowym atutem tego modelu jest funkcja robienia zdjęć i gra matematyczna. Więc przydatne funkcje dla dzieci już chodzących do szkoły.

Zegarek posiada ważne certyfikaty, które gwarantują, że jest bezpieczny dla zdrowia – spełnia wymogi tj. współczynnik pochłaniania promieniowania przez człowieka, posiada również certyfikacje RoHS, oraz pełnia  normy europejskie CE.

Główne funkcje Child Watch Touch:

– lokalizuje – dzięki funkcji GPS, sieci GSM, Wifi – dzwoni – Ty i zaufane numery mogą na niego zadzwonić, oraz on do Was. – wzywa pomocy – dzięki przyciskowi SOS – nasłuchuje otoczenie – alarmuje Ciebie i dziecko – odbiera wiadomości głosowe i tekstowe

                                                   Obsługa zegarka jest banalnie prosta, nie sprawia żadnego problemu dziecku.

                                   Oprócz stałego kontaktu z dzieckiem, nie ma on niepotrzebnych funkcji, które posiada telefon komórkowy

 

Zegarek nie należy do najmniejszych i jego koperta jest dość duża i dziecko musi się na początku z nim oswoić i przyzwyczaić. Do tej pory nie nosiło niczego na ręku. Wykonany jest z przyjemnego tworzywa, nie ma kwadratowych kantów, więc po przyzwyczajeniu nosi się go wygodnie. Tak samo pasek ma wygodną regulacje i pasuje nawet na bardzo szczupłe dziecięce rączki.

                                     Można go nosić w każdej codziennej sytuacji i nie przeszkadza, w nauce, zabawie czy spacerach.

Tak jak wcześniej wspomniałam ma kilka ważnych funkcji. Chciałabym wspomnieć o tych dla mnie najważniejszych.

Lokalizowanie miejsca przebywania dziecka

Zdecydowanie czuję się lepiej wiedząc gdzie jest moje dziecko. I mimo, że syn jest sam z kolegami na podwórku, które jest zamknięte i blisko domu. Zegarek zawiera GPS, według specyfikacji zapewnia on dokładność na 5-10 metrów. 

Dziecko “łapie” jego obsługę w sekundę.

Czujnik obecności zegarka na ręku

Zegarek posiada również czujnik obecności zegarka na ręku. Każde jego zdjęcie jest rejestrowane i publikowane w panelu kontrolnym, do którego mamy dostęp przez stronę www. O każdym zdjęciu, założeniu zegarka możemy zostać poinformowani smsem lub mailem. 

U nas była takim elementem wspierającym samodzielność i samodzielne wyjścia na podwórko.

Dzwonienie

Najfajniejszą funkcją oczywiście jest dzwonienie, można dodać kilka zaufanych numerów (mamę, tatę, babcie, ciocie) i tylko one się dodzwonią. Więc nie ma obawy, czy do dziecka zadzwoni ktoś obcy, lub podaj on swój numer nieznajomej osobie. Głośnik znajduję się na dole zegarka, jakość rozmowy zależy o tego czy dziecko mówi do mikrofonu czy nie. Czasem głos jest gorzej słyszalny i zniekształcony, może być trudność zrozumieć co mówi. Połączenia z WŁASNEGO telefonu sprawiają mnóstwo radości dziecku. Zazwyczaj jak dzwoni do cioci lub babci zaznacza z dumą ” Babciu dzwonię z mojego zegarka”

                                                              Wspierają samodzielność i utrzymywanie kontaktu z bliskimi.

Funkcja nasłuchu

Jestem wielką fanką dbania o granice oraz prywatność, ale kilka razy używaliśmy funkcji nasłuchu. Po pierwsze by przetestować tą funkcję, a po drugie by sprawdzić czy wszystko jest w porządku.

                                                                              Uczy obsługi zegarka, książki telefonicznej.

Zegarek dość szybko się ładuje przez port mikroUSB i jego działanie wystarcza na cały dzień. Im dziecko więcej się rusza, tym szybciej bateria się wyczerpie, może to być 1-3 dni.

                                                                                                   Blisko dziecka

 

Zegarek jest przeznaczony dla dzieci, jego obsługa musi być prosta. I faktycznie tak jest. Z ekranu głównego przechodzi się przesuwając palcem dalej. Można wybrać: Phone Book, Talk, Make Friend, Step oraz App download.  

                Smartwatch włącza się przy pomocy umieszczonego z boku przycisku, jego ponowne naciśnięcie powoduje wygaszenie ekranu.

Panel kontrolny i aplikacja na telefon

Zegarkiem zarządzamy poprzez bezpłatną aplikację na swoim telefonie lub stronę www. Dla mnie ustawianie konta, kontaktów itd, było najwygodniejsze w panelu na stronie internetowej. Ale korzystam również z aplikacji na telefonie.

Widok mapy

Ustawienie stref gdzie dziecko przebywa. Po przekroczeniu strefy powiadomienie dostaje rodzic a sygnał i wiadomość tekstową dziecko.

 

 

Monitoring aktywności

 

Miejsce do zarządzania opłatami

 

Ustawienia i powiadomienia

Ustawienia budzika

 

Ponieważ głównym celem wyposażenia dziecka w zegarek jest bezpieczeństwo i kontrola, najważniejsze są aplikacje – na komputer stacjonarny i urządzenie mobilne – pozwalające na konfigurację połączeń oraz sprawdzanie, gdzie nasz potomek się porusza.

W panelu możemy dodać do ośmiu zaufanych telefonów: numery SOS oraz sześć innych ważnych kontaktów. Numery te można zmieniać i edytować.

Budzik

Możemy również ustawić dziecku budzik, dzięki temu samodzielnie może wstawać, bez konieczności wołania i wybudzania. A dzwoni głośno i gwarantuje, że wstanie sam. Jest też opcja ustawienia różnych godziny w zależności od dnia.

                                                               Nie przeszkadza w uprawianiu sportów i aktywności na dworze

Opłaty

By smartwatch mógł poprawne funkcjonować wymagane jest wykupienie subskrypcji. Na stronie znajdziecie wszystkie możliwości, progi, pule minutowe i kwoty.  Jeśli nie opłacimy subskrypcji, dostęp do aplikacji monitorującej zegarek jest blokowany.  Wszelkie niewykorzystane minuty w abonamencie nie przechodzą na kolejny miesiąc. Ale te dokupione dodatkowo już tak. Jeśli subskrypcja nie zostanie wykupiona, dziecko nie będzie miało możliwości nigdzie zadzwonić. 

Calmean prowadzi akcję polecania produktów na Facebooku i w EMPIKU. W przypadku dodania opinii, macie możliwość uzyskania dodatkowych 100 min. na rozmowy, które przechodzą na kolejny okres rozliczeniowy. Wystarczy napisać do firmy na Messengerze.

Dla nas smarwatch jest czymś nowym, musieliśmy chwilę się z nim oswoić. Wiem, że nie zastąpi to pomocy dorosłego i dziecko samodzielnie powinno się pilnować. Ale taka forma wspomagania kontroli rodzicielskiej i spokojnej głowy jest dla mnie ważna. Dla mnie najważniejsze, że nie jest telefon komórkowy – z grami, aplikacjami, wideo, Youtube, internetem. A po prostu zegarek z telefonem. I z czystym sumieniem Wam go polecam.

Jeśli macie jakieś pytania polecam zajrzeć na fanpage Calmean lub na stronę a tam na pewno dostanie odpowiedzi na Wasze pytania.

                                                                        Zniżka specjalnie dla Was ważna do 11.11.18 

Dla słuchaczy podcastu i czytelników bloga zniżka na ten smartwatch.  Regularna cena to 299 zł, a pod tym linkiem jest możliwość zakupu po wyjątkowo atrakcyjnej cenie 169 zł!

Co myślisz o smartwatchach dla dzieci?

Fajny pomysł czy już ekstrawagancja?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2016-2024 Katarzyna Bieleniewicz
Polityka prywatności | Regulamin | Dostawa