TPU 050: Harmonia, równowaga, higiena pracy a wypalenie zawodowe – dobre praktyki

TPU 050: Harmonia, równowaga, higiena pracy a wypalenie zawodowe – dobre praktyki

Dzisiejszy odcinek różni się od pozostałych, będziemy rozmawiać o wypaleniu zawodowym, ale w innym ujęciu. Nie wypalenie będzie głównym tematem, ale to jak można go unikać. Za chwilę usłyszycie taki podcastowy – kolaż, zapis nagrania Live dla Patronów podcastu z gościnnym udziałem Kamili Goryszewskiej, trzy fragmenty z podcastu Charyzmatyczny (Dawid dziękuję) oraz na końcu podcastu komentarz radcy prawnego Piotra Kantorowskiego.

A porozmawiamy o tym jak ważne jest dobre poznanie siebie, swoich możliwości ale także ograniczeń – fizycznych i psychicznych. Jak istotna jest zarówno jakość, snu, czas wolny, pasje, hobby, ruch. A to wszystko wiąże się z dwoma tematami – higieną pracy i wypaleniem zawodowym.

Gościnnie w tym odcinku usłyszycie: Katarzynę Bieleniewicz, Kamilę Goryszewską. Monikę Bieńkowską, Barbarę Szatan, Damiana Cierpisz, fragmenty z odcinka 16 podcastu Charyzmatyczny: Dawida Straszaka i dr Elżbietę Lisowską, Piotra Kantorowskiego radce prawnego.

W tym odcinku:

  • Czym jest wypalenie zawodowe?
  • Czym jest higiena pracy?
  • Jakie zawody są zagrożone wypaleniem zawodowym?
  • Jak dać o jakoś pracy?
  • Jak dbać o swoje granice i prawa?
  • Co pomaga zachować równowagę w pracy i życiu?
  • Jakie są objawy wypalenia zawodowego?
  • Narzędzia i działania pomocne w pracy

Linki:

Zostań Patronem podcastu:

Zostań moim patronem na Patronite – to najlepszy sposób na wsparcie. Twoje wsparcie pozwala nam płacić za hosting i sprzęt, wykonywać bardziej ambitne prace i częściej publikować treści. Otrzymujesz dostęp do zdjęć, nagrań, informacji zza kulis podcastu i mojej działalności, stając się Patronem!

Jeśli nie jesteś w stanie wspierać podcast finansowo, nie martw się. Będę szczęśliwa, gdy polecisz lub zachęć do posłuchania podcastu, chociaż 1 osobę!

Podcast możesz subskrybować poprzez:

Zostaw swoją recenzję w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, możesz zostawić ocenę w iTunes. To tylko chwila a dla mnie każda gwiazdka ma ogromne znaczenie.

Instrukcja:

Aby to zrobić zainstaluj aplikację iTunes na swoim komputerze z systemem Windows, zaloguj się, następnie w sekcji “Sklep” wyszukaj podcast “Tuż Przy Uchu”. Oprócz gwiazdek możesz też napisać kilka słów na jego temat. Dzięki takim osobom jak Ty, które zostawią recenzję, pomagasz mi docierać z podcastem do większej ilości osób kreatywnych i przedsiębiorczych 🙂

Dziękuję! 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2016-2024 Katarzyna Bieleniewicz
Polityka prywatności | Regulamin | Dostawa