Siła talentów #16 Marta Becker

Siła talentów #16 Marta Becker

Napisz kilka słów o sobie

Nazywam się Marta Becker. Jestem mamą, żoną, przedsiębiorcą, entuzjastką ludzi, świata, rozwoju i talentów Gallupa. Z branżą  turystyczną jestem związana od 2004 roku. Współwłaścicielka  biura podróży Becker-Sindbad Ticket Center w Hamburgu.


Moje Top 5:
1. Czar – Woo
2. Zbieranie – Input
3. Uczenie się – Learner
4. Rozwijanie innych – Developer
5. Indywidualizacja – Individualization

Czy badanie CliftonStrenghts zmieniło coś w Twoim życiu? Czy po odkryciu talentów Gallupa zmieniłaś coś w swoim sposobie działania, myślenia i reagowania? Czy zrobiłaś coś nowego? 

Badanie CliftonStenghts pokazując moje naturalne sposoby myślenia i reagowania wskazało drogowskaz zgodny z moimi własnymi predyspozycjami.

Przez zrozumienie talentów, poznania ciemnych i jasnych stron jestem teraz ich bardziej świadoma. Już nie walczę ze słabościami, staram się nad nimi zapanować. Skupiam się przede wszystkim na rozwijaniu mocnych stron. Talent Learner i Input jest w tej materii niezwykle pomocny.

Czego dowiedziałeś się o sobie (sposobie myślenia, reagowania, działania, budowania relacji) po otrzymaniu wyników?

Otrzymane wyniki dały mi odpowiedzi na zrozumienie dokonywanych przeze mnie wyborów prywatnych i zawodowych. Potwierdziły jak ważna jest dla mnie relacyjność, autentyczność i wartości, którymi kieruje się w życiu.

Jak teraz postrzegasz innych? Czy łatwiej Ci się żyję z innymi ludźmi np. w rodzinie, pracy?

Rozumiejąc talenty innych mam świadomość różnorodności ludzkich emocji, myślenia, dokonywanych wyborów. Wiedza ta bardzo ułatwia spojrzeć na drugiego człowieka z dużą uważnością, tolerancją i zrozumieniem. Talent Indywidualizacji pomaga dodatkowo dostrzec drzemiący w nim potencjał.

Świadome wykorzystanie talentu Czar i Komunikatywność wymaga zarządzania energią. Przy tej dynamice talentów niezmiernie ważna jest koncentracja na drugiej osobie. Gestykulacja i mowa ciała wymaga samokontroli ponieważ kombinacja tych talentów wiąże się z otwartością i emocjami.

Seria “Siła Talentów” powstała z myślą o osobach, które na co dzień nie mają możliwości aktywnie uczestniczyć w życiu grup na mediach społecznościowych, oraz innych miejscach gdzie toczą się dyskusję na temat talentów. Jednocześnie ciągle są zainteresowane tym, jak talenty działają w życiu innych ludzi. Z tego powodu wybrałam osoby, które znam i wiem, że są bardzo zaangażowane w tworzenie swoich mocnych stron. Poprzez krótkie teksty, odpowiedzi na dziewięć zadanych przeze mnie pytań, możecie poznać historie moich gości i ich rozwoju w oparciu o wyniki CliftonStrenghts (Strengthsfinder 2.0)

Nie znasz jeszcze swoich talentów?
Nic nie szkodzi, kliknij link poniżej, odkryj swoje talenty

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2016-2024 Katarzyna Bieleniewicz
Polityka prywatności | Regulamin | Dostawa