Talenty Gallupa – Intelekt

Talenty Gallupa – Intelekt

Osoby, które wyróżnia cecha Intelektu, charakteryzuje aktywność umysłowa. Wnikają one w istotę rzeczy i wysoko cenią sobie dyskusje intelektualne.

Lubisz myśleć. Lubisz zajęcia angażujące intelekt. Lubisz gimnastykować „mięśnie mózgu”, rozciągając je w różnych kierunkach. Ta potrzeba aktywności intelektualnej może znaleźć ujście w konkretnym zadaniu, takim jak rozwiązywanie zagadki, zrozumienie emocji danej osoby albo opracowywanie jakiejś koncepcji. Co to konkretnie będzie, zależy od twoich innych cech. Z drugiej strony Twoja aktywność umysłowa nie musi mieć konkretnego ukierunkowania. Intelektualizm nie dyktuje Ci  tematu do rozważań. Oznacza po prostu, że lubisz myśleć. Lubisz przebywać sam/a, gdyż wtedy możesz oddawać się rozmyślaniom i snuciu refleksji. Cechuje Cię introspekcja. W pewnym sensie sam/a dla siebie jesteś najlepszym kompanem, jako że sam/a formułujesz pytania i rozważasz różne możliwe odpowiedzi sprawdzając, która brzmi najlepiej. To może doprowadzić do nieznacznego niezadowolenia, które odczuwasz  gdy zestawiasz to, co rzeczywiście robisz  z tym, co powstaje w twojej głowie. Ale też taka introspekcja może skłaniać Cię ku bardziej praktycznym kwestiom i przydać się na przykład wtedy, kiedy planujesz czekające cię w danym dniu spotkania i rozmowy. Dokądkolwiek Cię to jednak prowadzi, aktywność umysłowa jest stałym elementem w twoim życiu.

Przeczytaj jak o swoim talencie #Intelekt mówi Aleksandra Frątczak-Biś

Prowadzę swoją firmę, zajmuję się osobistą stylizacją. Sprawiam, aby moi Klienci zachwycali wyglądem. Uczę, jak robić rozsądne i udane zakupy. Pracuję z klientami indywidualnymi, szkolę, piszę książki, organizuję webinary i kursy online. Prowadzę bloga o stylizacji na www.kodstylu.pl 
www.instagram.com/osobistastylistka
https://www.facebook.com/kodstylu/

Moje Top 10:

1. Indywidualizacja
2. Intelekt
3. Odkrywczość
4. Zbieranie
5. Maksymalista

Czy badanie CliftonStrenghts zmieniło coś w Twoim życiu?

Pierwszy raz badanie talentów zrobiłam ponad 10 lat temu, gdy mieszkałam w Londynie. Jak wtedy zareagowałam na wynik? Byłam rozczarowana. Talenty nie wydawały mi się być przydatne do rozwijania kariery zawodowej. Nie umiałam z nimi pracować, nie rozumiałam wyniku pomimo przeczytania dwóch książek, które miały mnie w tym wspierać. Z biegiem lat zapomniałam o tym temacie.

Talenty nie wydawały mi się być przydatne do rozwijania kariery zawodowej. Nie umiałam z nimi pracować, nie rozumiałam wyniku pomimo przeczytania dwóch książek, które miały mnie w tym wspierać. Z biegiem lat zapomniałam o tym temacie. Po jednej z rozmów, które przeprowadziłyśmy w 2019, postanowiłam powtórzyć test. Odkopałam stare książki i wynik. Ależ byłam zdziwiona, gdy wreszcie go zrozumiałam. 10 lat rozwoju siebie, swojej świadomości, poznawania swoich sposobów zachowania – to było odkrywcze. Po ponownym badaniu okazało się, że moje talenty ewoluowały. Zmieniły kolejność, dojrzały, rozwinęły się. Teraz doskonale je rozumiem i, jak się okazało, wspaniale wykorzystuję w codziennym życiu!

Czego dowiedziałeś się o sobie (sposobie myślenia, reagowania, działania, budowania relacji) po otrzymaniu wyników?

Dowiedziałam się, jakie mam sposoby działania z innymi i chociaż kiedyś chciałabym być inna, nie będę. Nie zmienię swojej ekspresji, nie zmienię połączenia z innymi ludźmi.

Indywidualizacja i dalej położona Empatia doskonale sprawdzają się w mojej pracy. Zawsze miałam łatwość w kontaktach z innymi, pomimo dużej nieśmiałości, nigdy jednak nie uznawałam tego za talent. Mam w sobie ciekawość do ludzi. Sporo zrozumienia. Umiem rozmawiać z innymi. Teraz rozumiem, z czego to wynika. Jestem w stanie bardzo szybko “wyczuć” człowieka na podstawie krótkiej rozmowy. W ten sposób mogę lepiej służyć swoim klientom, w spójny z nimi sposób budować zawartość garderoby. T

o jednak nie wszystko: Zbieranie u mnie wcale nie objawia się gromadzeniem rzeczy. Uwielbiam gromadzić wrażenia i wiedzę – co sprawia, że nieustannie mam ochotę się uczyć i … podróżować. Czytam dużo książek, z różnych kategorii. Interesuje mnie świat, interesują mnie ludzie i ich doświadczenia. Maksymalista pomaga mi skutecznie prowadzić i rozwijać moją firmę. Szukać najskuteczniejszych sposobów działania. 

Czy jest dla Ciebie talent Intelekt?

Intelekt oznacza dla mnie zawsze dużo myśli w głowie.

Lubię rozmyślać. 

Mój mąż czasem mówi, że filozofuję, a ja po prostu lubię poznawać istotę rzeczy. Dużo czytam i dzielę się tą wiedzą z innymi (Zbieractwo), a Intelekt pozwala mi formułować jasno myśli. Ponieważ już wszystko przeanalizowałam, poszukałam głębi.

Jak ten talent się u Ciebie objawia?

Talent ten objawia się u mnie dość ciekawie i mocno wiąże z innymi. Z jednej strony lubię ludzi i rozmowę z nimi, a z drugiej uwielbiam izolację. Nie przeszkadza mi, gdy jestem sama, a wręcz tego potrzebuję każdego dnia (żeby móc sobie pomyśleć). Uwielbiam pracę koncepcyjną, introspekcję, odkrywanie pomysłów.

Co jest dla Ciebie ograniczeniem i wyzwaniem związanym z tym talentem?

Nie wiem, czy teraz potrafię znaleźć ograniczenia tego talentu. Myślę, że może powodować samotność, niezrozumienie, chęć alienacji. Mam wrażenie, że udało mi się wyważyć go na tyle, że korzystam z jego dobrodziejstw.

Może ktoś uznaje mnie za mądralę i osobę, która zbyt dużo filozofuje i dzieli się zebraną wiedzą? Tego nie wiem 

Jak ten talent pomaga Ci budować relacje, wpływać na innych, realizować
zadania, myśleć?

Największe zastosowanie tego talentu to umiejętność prostego mówienia o trudnych sprawach. Świetnie sprawdza się, gdy uczę innych zasad stylizacji i mądrych zakupów, tłumaczę proporcje sylwetki i meandry łączenia kolorów. Pozwala mi to nie tylko ubierać innych, ale uczyć szerokie grono jak robić to dobrze bez udziału stylistki.

Jak nam nim można pracować?

Intelekt – wykorzystanie z klientami:
Umiejętność głębokiego myślenia o różnych zjawiskach i duże zrozumienie pozwala mi przeanalizować obecny stan, potrzeby i rozwiązania dla klienta. Sięgam po poprzednie doświadczenia, tłumaczę. Nie tylko to, jaki fason ubrania dobrze wygląda na sylwetce, ale również, jakie komunikaty wysyła ubranie, wygląd.Lubię tę pracę koncepcyjną, gdy rozmawiając z Klientem/ Klientką pojawiają się w mojej głowie rozwiązania, łącze ze sobą to, co słyszę podczas rozmowy i to, co komunikuje mowa ciała, tembr głosu – czyli cała komunikacja pozawerbalna. 

Intelekt – wykorzystanie przy tworzeniu treści:
Gdy tworzę treści – bez znaczenia czy to na bloga, webinar, książka czy kurs online – zastanawiam się, jakie tematy będą najbardziej korzystne. Jak najlepiej będę mogła doradzić, jaką formę dla danego tematu wybiorę, jak przedstawić wszystko, aby moje porady były zrozumiałe i łatwe do wprowadzenia dla słuchaczek/ czytelniczek. 

Intelekt – wykorzystanie przy prowadzeniu biznesu:
Dużo myślę o tym, jak rozwijać swój biznes. Przy wsparciu talentu Zbierania czytam, słucham, rozmawiam z innymi. Intelekt pozwala mi przemyśleć każdy aspekt wzdłuż i wszerz, a Maksymalista działać, ulepszać i skupiać się na rezultatach. 

Myślę, że świadomość takiego zestawu talentów pomaga w zrozumieniu siebie i sposobów postępowania. Nie zmieniłam nic w swoich działaniach, ponieważ odkryłam, że korzystam już z talentów, nie zdając sobie z tego sprawy. Planuję też rozwinięcie pobocznej działalności, związanej z mentoringiem dla kreatywnych i małych biznesów. Ten pomysł wpadł mi do głowy po interpretacji talentów, jestem ciekawa tych działań. 

Gdzie widzisz największe zastosowanie tego talentu? Co mogą robić inne osoby z tym talentem?

Inne osoby z tym talentem mogą wykorzystywać go do większego zgłębiania spraw. Czy to prywatnie, czy zawodowo: bycia pisarzem, blogerem, doradcą. 

Nie znasz jeszcze swoich talentów? Nic nie szkodzi, kliknij link poniżej, odkryj swoje talenty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2016-2024 Katarzyna Bieleniewicz
Polityka prywatności | Regulamin | Dostawa