Talent Współzależność

Talent Współzależność

Osoby, które wyróżnia cecha Współzależności, wierzą w powiązanie wszystkich rzeczy. Są przekonane, że istnieje bardzo mało tzw. „zbiegów okoliczności”, a prawie każde zdarzenie ma swoją przyczynę.

Nic nie dzieje się bez przyczyny. Jesteś o tym przekonany/a, ponieważ w głębi duszy wiesz, że wszyscy jesteśmy ze sobą jakoś powiązani. Owszem, jesteśmy indywidualnościami odpowiedzialnymi za własne osądy i posiadającymi wolną wolę, ale mimo wszystko jesteśmy częścią czegoś większego. Niektórzy mogą to nazywać „wspólnotową podświadomością”, a inni określać jako ducha lub siłę życiową. Ale bez względu na to, jakie określenie wybierzesz, masz przeświadczenie, że nie jesteśmy oderwani ani od siebie nawzajem, ani od ziemi, ani od życia na niej. Takie poczucie jedności niesie w sobie pewien rodzaj odpowiedzialności. Skoro wszyscy jesteśmy częścią jakiejś dużej całości, nie możemy krzywdzić innych, ponieważ oznacza to, że będziemy również krzywdzić samych siebie. Nie wolno nam wykorzystywać innych, ponieważ wówczas sami będziemy wykorzystywani. Nie wolno nam też zadawać cierpienia innym, ponieważ to my będziemy cierpieć. Świadomość takiej odpowiedzialności tworzy twój system wartości, jesteś delikatny/a, troskliwy/a, tolerancyjny/a. Będąc przekonanym/ą o jedności rodzaju ludzkiego, budujesz mosty pomiędzy ludźmi o odmiennych kulturach. Wrażliwy/a na ową „niewidzialną siłę” możesz dawać innym poczucie komfortu, że nasze jednostajne życie ma jakiś cel. Dokładny przedmiot twojej wiary będzie zależał od tego, jak zostałeś/aś wychowany/a oraz kultury, niemniej jednak ta wiara zawsze jest silna. W obliczu tajemnic życia podtrzymuje ona na duchu ciebie i twoich przyjaciół.

Przeczytaj jak o swoim talencie #Współzależność mówi Danuta Czernik

Moje top 5 to:

  1. Uczenie się – Learner
  2. Odpowiedzialność – Responsibility
  3. Dyscyplina – Dicipline
  4. Naprawianie – Restorative
  5. Współzależność – Connectedness

Nazywam się Danuta Czernik. Jestem pasjonatką wszechstronnego rozwoju m.in. osobistego, zawodowego, duchowego. Fascynuje mnie kultura Niderlandów (Holandii) oraz ich rozwiązania biznesowe. Jestem członkiem Shell Business Operations Team w Krakowie, gdzie wspieram działania logistyczne.

Wzięcie udziału w programie pracy nad talentami u Katarzyny – Badanie Clifton oraz sesje Poznaj, Pokochaj i Używaj swoich talentów wzmocniły moje poczucie własnej wartości.

Teraz łatwiej jest mi wyznaczać cele, ponieważ jestem świadoma tego jakie warunki powinnam sobie stworzyć by je osiągnąć. Wiem jakie cechy mnie wspierają w dążeniu do upragnionego celu, a także jakie są moje ograniczenia i jak mogę nad nimi pracować.

Odblokowanie talentów dało mi poczucie harmonii i akceptacji samej siebie, a spotkania z trenerem były “formą pewnego rodzaju terapii” – pozytywnej i wzmacniającej.

Czym jest dla mnie ten talent?

Z jednej strony jest to świadomość wspólnoty oraz wielka potrzeba duchowości. Od zawsze miałam wrażenie, że moje życie jest częścią większej układanki.

Poza tym jest to poczucie bycie członkiem zgranego zespołu, któremu przyświeca wspólna misja. Daje mi to poczucie niezwykłej satysfakcji.

Z drugiej strony talent ten wiąże się z samotnością i odrębnością. Towarzysząca mu powaga, wrażliwość i kompleksowe myślenie są wręcz ponad przeciętne. Czuję, że nie jestem sama, że towarzyszy mi ktoś, coś większego ode mnie.

Jak ten talent się u Ciebie objawia?

Współzależność, razem z talentem Odpowiedzialność, definiuje mój styl życia. Przykładowo dbanie o siebie, w szczególności o zdrowie, jest jednym z moich priorytetów. Jem zdrowo, ćwiczę regularnie, jestem uważna na ten temat. Nie tylko dla siebie.

Dzięki temu mogę być potencjalnym dawcą narządów.

W ten sposób, nawet po swojej śmierci, zostawić coś po sobie dla innych, oddać swoją przynależność światu.

Co w nim najbardziej lubisz?

Talent ten jest moim wewnętrznym kompasem i intuicyjnie pomaga mi w podejmowaniu decyzji. Skoro wszystko jest ze sobą powiązane, to znaczy, że wszystko ma swoją przyczynę i skutek. Uwielbiam logiczne myślenie oraz odwagę, które czerpię z tego talentu.

Co jest dla Ciebie ograniczeniem i wyzwaniem związanym z tym talentem? Jak nad nim można pracować? Co mogą robić inne osoby z tym talentem?

Wyzwaniem jest zbyt duża ufność, nadwrażliwość oraz przesadne zorientowanie na społeczność.

Ważna jest świadoma praca nad ograniczeniami związanymi z tym talentem. Nauka zdrowego egoizmu, pozytywne afirmacje i dbanie o „wewnętrzne dziecko” są na stałe wpisane w mój grafik.

Ponadto warto pamiętać, że nie każdy jest gotowy na głębokie przemyślenia, potrafią one przytłoczyć ludzi lekko stąpających po ziemi, albo zderzyć się z wielkim niezrozumieniem oraz bolesną krytyką.

Jak ten talent pomaga Ci budować relacje, wpływać na innych, realizować zadania, myśleć? Gdzie widzisz największe zastosowanie tego talentu?

Współzależność jest jednym z talentów budowania relacji, dlatego jest on szczególnie pomocny w kontaktach międzyludzkich. Uważam, że moja autentyczność i tolerancja, które wynikają z tego talentu, tworzą niewidzialną nić porozumienia nawet z nieznajomymi.

Dodatkowo, Współzależność wnosi do zespołu ducha pogody i wytrwałości; zagrzewa do walki i pozwala racjonalizować wszelkie niepowodzenia. Życie jest przecież drogą do oświecenia, a każda porażka zawiera zalążek zwycięstwa.

Nie znasz jeszcze swoich talentów? Nic nie szkodzi, kliknij link poniżej, odkryj swoje talenty

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2016-2024 Katarzyna Bieleniewicz
Polityka prywatności | Regulamin | Dostawa