Siła talentów #17 Aleksandra Wacyra

Siła talentów #17 Aleksandra Wacyra

Napisz kilka słów o sobie

Jestem CEO Agencji AleAle, liderem, specjalistką ds. marketingu oraz public relations. Jedną z moich życiowych wartości jest twórczość. Uwielbiam budować, pisać oraz kreować NOWE. Doskonale się w tym odnajduję.
W 2019 roku razem z prze-zdolnym zespołem ekspertów stworzyłam Multimedialne Muzeum Karkonoszy w Karpaczu (byłam odpowiedzialna za edytorstwo, copywriting, współprace zagraniczne ). A to dopiero początek mojej przygody z projektami wykorzystującymi najnowsze technologie.

Uwielbiam ludzi, kocham z nimi pracować, rozmawiać, rozwiązywać problemy oraz przełamywać “pierwsze lody” w komunikacji z drugim człowiekiem. Lubię być liderem, przewodzić działaniom i sprawiać, że kryzysy są tylko niezbyt miłym wspomnieniem.

Prywatnie pasjonuje się jeździectwem. W stajni oraz w terenie spędzam każdą wolną chwilę, daje mi to niesamowitą siłę i doskonale odpręża. Jestem również modelką, możecie mnie znaleźć na Instagramie jako aleksandrawacyra.pl

Moje  Top 10 talentów Gallupa:

1. Aktywator
2. Dowodzenie
3. Czar
4. Komunikacja
5. Ukierunkowanie
6. Bliskość
7. Uczenie się
8. Odpowiedzialność
9. Indywidualizacja
10. Osiąganie

Czy badanie CliftonStrenghts zmieniło coś w Twoim życiu?


Badanie CliftonStrenghts pozwoliło mi nazwać moje predyspozycje, to w czym byłam dobra od kiedy pamiętam. Teraz jak ktoś pyta mnie co jest moją mocną stroną mogę bez problemu podać swoje top 5 i wyjaśnić w jaki sposób dany talent się objawia.

Zrozumiałam swój sposób myślenia, działania i reagowania zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Co zrobiłam nowego?
Masę rzeczy… chociażby to, że praca “znalazła mnie sama” dzięki mojej umiejętności dobrego pisania oraz zbudowałam świetną stronę muzeum 🙂

Czego dowiedziałeś się o sobie (sposobie myślenia, reagowania, działania, budowania relacji) po otrzymaniu wyników?


Wiem, że uwielbiam działać szybko, rozwiązywać problemy już na etapie ich pojawienia się, czasem bez głębszej analizy, byleby działać. 

Mam alergię na siedzenie z założonymi rękami, lubię brać w swoje ręce wszelkie sprawy oraz zawsze chcę mieć jakiś cel, bez niego błądzę, a lubię być efektywna.

W budowaniu relacji idę raczej na jakość niż na ilość. Nie muszę mieć dużo ludzi wokół siebie, liczy się więź i wzajemne zrozumienie. Poza tym potrafię dogadać się z każdym, dzięki mojej komunikacyjnej elastyczności. 

Jak teraz postrzegasz innych? Czy łatwiej Ci się żyje z innymi ludźmi np. w rodzinie, pracy?


Przede wszystkim uświadomiłam sobie, że każdy ma inne zestawienie talentów, co czyni nas wyjątkowymi osobami. Można powiedzieć, że teraz to przekonanie mam na piśmie.

Zrozumiałam dlaczego czasami “ludzie się mnie boją”… mam bardzo silne top 5 w domenie Influencing – Wpływania na innych. Talenty są mocno nastawione na działanie, kontakt z drugim człowiekiem oraz szczerość. Cechuje mnie również brak lęku przed konfrontacją. Taki zestaw nie każdemu odpowiada przy pierwszym spotkaniu…

Czy wykorzystujesz teraz bardziej świadomie swoje talenty? Co konkretnie robisz?

Mapa moich talentów wisi u mnie w domu, zawsze mam ją na oku, żeby nie zboczyć z kursu. Obok niej wisi rozpiska z zagrożeniami dla każdego mojego z mojego top 5.

Higiena moich predyspozycji jest bardzo ważna. Wracam również do swoich notatek z coachingu, analizując swoje działania w pracy i życiu prywatnym.

Seria “Siła Talentów” powstała z myślą o osobach, które na co dzień nie mają możliwości aktywnie uczestniczyć w życiu grup na mediach społecznościowych, oraz innych miejscach gdzie toczą się dyskusję na temat talentów. Jednocześnie ciągle są zainteresowane tym, jak talenty działają w życiu innych ludzi. Z tego powodu wybrałam osoby, które znam, z którymi pracowałam i wiem, że są bardzo zaangażowane w budowanie swoich mocnych stron. Poprzez krótkie teksty, odpowiedzi na kilka zadanych przeze mnie pytań, możecie poznać historie moich gości i ich rozwoju w oparciu o wyniki CliftonStrenghts (Strengthsfinder 2.0)

Nie znasz jeszcze swoich talentów?
Nic nie szkodzi, kliknij link poniżej, odkryj swoje talenty

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2016-2024 Katarzyna Bieleniewicz
Polityka prywatności | Regulamin | Dostawa