TPU 054: Jak aktywizować społeczność lokalną? Karol Paszkowski

TPU 054: Jak aktywizować społeczność lokalną? Karol Paszkowski

Karol Paszkowski – “człowiek wulkan energii i pomysłów”. Tak jak ja, wyrósł i najwięcej nauczył się w działaniu, jako Wolontariusz. Twierdzi, że wolontariat uczy postawy pro-aktywnej, nawyku do działania. Karol jest absolwentem pedagogiki na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim, Polityki Społecznej na Uniwersytecie w Białymstoku oraz Zarządzania Organizacjami Pozarządowymi na Collegium Civitas. Ukończył min. Szkołę Trenerów STOP, Szkołę Coachów Inicjatyw Młodzieżowych, Szkołę Moderatorów PROW, Akademię HR na GAUM. Zawodowo związany ze wspieraniem rozwoju młodzieży i dorosłych jako trener, animator społeczny, ekspert od pracy z młodziężą i dla młodzieży. Na co dzień Karol związany jest ze Stowarzyszeniem „STOPA” oraz Stowarzyszeniem Adelfi. Aktywizuje lokalne społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego. Wspiera zwykłych “niezwykłych” ludzi, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swojej społeczności wykorzystując zasoby lokalne (naturalne, kulturowe, społeczne, ludzkie i finansowe).

Rozmawiamy o tym jak wiele możemy zdziałać wspólnie, nie jako pojedyncze jednostki, i co możemy osiągnąć wspólnymi siłami. Poruszamy też tematy tj: talenty, mocne strony, bycie liderem, tworzenie więzi i ducha współpracy, działalności III sektora. Zapraszamy.

Karol Paszkowski

Na temat konkretnej kwestii, czy “współzawodnictwo motywuje bardziej, niż jakakolwiek inna metoda?” istnieje mnóstwo opracowań w licznych dyscyplinach – psychologii społecznej, teorii gier, neurobiologii. W 87% opracowań, z których wynikają jasne wnioski, naukowcy doszli do zaskakującej konkluzji – to nie konkurencja jest najefektywniejszą znana nam metodą. Jest nią współpraca. – Christian Felber (z książki Gospodarka Dobra Wspólnego)

W tym odcinku:

  • Jak budować sieć współpracy?
  • Jak skutecznie aktywizować społeczność lokalną?
  • Jak odkrywać talenty i mocne strony “w terenie”?
  • Jak tworzyć więzi między ludźmi?
  • Jakie są możliwości rozwoju dla mieszkańców małych miast i wsi?
  • Dlaczego wolontariat jest fajny?

Linki:

Zostań Patronem podcastu:

Zostań moim patronem na Patronite – to najlepszy sposób na wsparcie. Twoje wsparcie pozwala nam płacić za hosting i sprzęt, wykonywać bardziej ambitne prace i częściej publikować treści. Otrzymujesz dostęp do zdjęć, nagrań, informacji zza kulis podcastu i mojej działalności, stając się Patronem!

Jeśli nie jesteś w stanie wspierać podcast finansowo, nie martw się. Będę szczęśliwa, gdy polecisz lub zachęć do posłuchania podcastu, chociaż 1 osobę!

Podcast możesz subskrybować poprzez:

Zostaw swoją recenzję w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, możesz zostawić ocenę w iTunes. To tylko chwila a dla mnie każda gwiazdka ma ogromne znaczenie.

Instrukcja:

Aby to zrobić zainstaluj aplikację iTunes na swoim komputerze z systemem Windows, zaloguj się, następnie w sekcji “Sklep” wyszukaj podcast “Tuż Przy Uchu”. Oprócz gwiazdek możesz też napisać kilka słów na jego temat. Dzięki takim osobom jak Ty, które zostawią recenzję, pomagasz mi docierać z podcastem do większej ilości osób kreatywnych i przedsiębiorczych 🙂

Dziękuję! 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2016-2024 Katarzyna Bieleniewicz
Polityka prywatności | Regulamin | Dostawa