TPU 053: Jak żyć w 9 osobowej rodzinie? – FamilyFun by Mum

TPU 053: Jak żyć w 9 osobowej rodzinie? – FamilyFun by Mum

Bo w dużej rodzinie takiej jak moja, miłość się mnoży a problemy się dzielą.

Agnieszka z wykształcenia jest romanistką, żoną, amatorką tańca z pasji i pracującą mamą. Razem z mężem są rodzicami 7 dzieci, więc mają naprawdę duuuużą rodzinę.
W niecały rok jej profil na Instagramie zebrał prawie 15 tyś. obserwatorów. Założyła go by przełamać krzywdzące stereotypy dotyczące dużych rodzin. Pokazuje innym, że można, że nie jest to takie straszne i że można też się świetnie spełniać jako mama.

Kilka fajnych myśli zanotowanych z odcinka:
“Lęk jest zawsze złym doradcą, rodzina jest cudownym wynalazkiem, bardzo naturalnym i dobrym dla człowieka”.

“Miłość się nie kurczy, tylko namnaża”

“Macierzyństwo zmienia wszystko” to jest ogromną zmianą, ale to jest zmiana na lepsze. Dziecko w pewien sposób komplikuje Ci życie zawodowe, komplikuje, co nie znaczy ze Cię wyklucza z rynku pracy. Urodzenie dziecka zamyka pewnie drzwi, ale odwracasz się i tam jest 10 rożnych innych możliwości. Praca jest wszędzie ale musisz chcieć. “

W tym odcinku:

 • Czy życie w rodzinie jest fajne?
 • Czy da się ogarnąć 7 dzieci?
 • Zmiana jaką wprowadzają dzieci.
 • Czy macierzyństwo może też być “karierą”?
 • Jak uczyć dzieci obowiązków?
 • Jak budować więzi rodzinne?
 • Co jest ważne w byciu rodzicem?
 • Polecane książki

Linki:

Zostań Patronem podcastu:

Zostań moim patronem na Patronite – to najlepszy sposób na wsparcie. Twoje wsparcie pozwala nam płacić za hosting i sprzęt, wykonywać bardziej ambitne prace i częściej publikować treści. Otrzymujesz dostęp do zdjęć, nagrań, informacji zza kulis podcastu i mojej działalności, stając się Patronem!

Jeśli nie jesteś w stanie wspierać podcast finansowo, nie martw się. Będę szczęśliwa, gdy polecisz lub zachęć do posłuchania podcastu, chociaż 1 osobę!

Podcast możesz subskrybować poprzez:

Zostaw swoją recenzję w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, możesz zostawić ocenę w iTunes. To tylko chwila a dla mnie każda gwiazdka ma ogromne znaczenie.

Instrukcja:

Aby to zrobić zainstaluj aplikację iTunes na swoim komputerze z systemem Windows, zaloguj się, następnie w sekcji “Sklep” wyszukaj podcast “Tuż Przy Uchu”. Oprócz gwiazdek możesz też napisać kilka słów na jego temat. Dzięki takim osobom jak Ty, które zostawią recenzję, pomagasz mi docierać z podcastem do większej ilości osób kreatywnych i przedsiębiorczych 🙂

Dziękuję! 🙂

7 komentarzy

 1. Magda pisze:

  Dziewczyny dzięki piękne za tą rozmowę. Słuchałam z radością. Jak ja rozumiem taki stan, kiedy traci się kontrolę nad rzeczywistością, zapomina. Pozdrawiam serdecznie, Magda mama 6.

 2. Szczepan pisze:

  Kapitalny odcinek. Świetna, płynna, inspirująca rozmowa!

  • Dzięki Szczepan. Jestem pełna podziwu dla Agnieszki i jej rodziny.

   • Szczepan pisze:

    Zgadza się. Podejście Agnieszki pomaga nabrać zdrowego rozsądku i takiego nazwałbym to “otrzeźwienia” w paru kwestiach związanych z dziećmi, pozbyć się pewnych wymówek, ale nie tylko. Długa, ponad godzinna rozmowa, ale bardzo fajnie się jej słucha, co też świadczy o Twoich wysokich, wzrastających umiejętnościach. Jest to również godne podziwu! 🙂

 3. Magda pisze:

  Niesamowita,pełna radości rozmowa,dziękuję Wam za to.Idealnie w punkt,takiego wzmocnienia i ukierunkowania akurat teraz potrzebowałam.Jestem mamą dwójki dorastających dzieci i jest to trudny czas dla nas.Wlałyście we mnie nową energię. Kasiu,Agnieszko jesteście kobietami dobrego wpływu,jeszcze raz wielkie dziekuję 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2016-2024 Katarzyna Bieleniewicz
Polityka prywatności | Regulamin | Dostawa