TPU 046: Pokonywanie strachu przed wystąpieniami publicznymi – Lidia Buksak

TPU 046: Pokonywanie strachu przed wystąpieniami publicznymi – Lidia Buksak

Czy wiesz, że więcej niż połowa pomysłów biznesowych nigdy nie zostanie zrealizowana? Mimo, że mają fajny produkt, usługę ale nie potrafi jej przestawić i sprzedać.
Czy wiesz, że duża liczna osób na myśl o wystąpieniu publicznym wpada w panikę?
Jesteś menedżerem, liderem, właścicielem, czy wiesz, że jedną z pożądanych kompetencji jest umiejętność przemawiania? Doskonaląc umiejętności prezentowania planów, pomysłów biznesowych możesz znacznie zwiększyć swoje szanse na rozwój biznesu, a tym samym swój.

Mój dzisiejszy gość wierzy, że wystąpienia publiczne są szansą, a nie karą. Lidia Buksak – trener wystąpień biznesowych z ponad 20-letnim doświadczeniem w szkoleniu menedżerów, logopeda medialny, autorka książki „SZKOŁA MÓWCÓW. Myśl i prezentuj inaczej niż wszyscy”. W dzisiejszym odcinku porozmawiamy o przygotowaniu mentalnym do wystąpień publicznych – radzeniu sobie ze stresem i tremą, ograniczających i wspierających przekonaniach.

W tym odcinku:

 • Dlaczego tak boimy się wystąpień publicznych?
 • Stereotypy i mity
 • Jak oswoić lęk przed wystąpieniem?
 • Co więc trzeba robić, żeby prezentować skutecznie?
 • Jak ustalić swoje mocne strony i obszary do pracy?
 • Czym są przekonania?
 • Jak ocenić przekonania wspierające a jak ograniczające?
 • Jak radzić sobie ze stresem i tremą?
 • Błędy początkujących mówców.
 • Jak rozpoznać co nam służy i co pomaga przed i w trakcie wystąpienia?

Linki:

Świąteczna zniżka -30% dla słuchaczy podcastu

Wszystkie książki marki ONEPRESS z – 30 % zniżką .
Kod rabatowy TUZPRZYUCHU

Kod działa do 19 grudnia włącznie ( to ostatni dzień, kiedy można zamawiać z gwarancją dostawy do świąt)
Minimalna kwota zamówienia wynosi 30 zł.

Konkurs

 

 

 

Konkurs trwa do 18 grudnia i tego dnia około godziny 13 tego ogłoszę wyniki.

Zadanie konkursowe:

Która myśl z tego odcinka podcastu była dla Ciebie najcenniejsza?

Do wygrania są 3 egzemplarze książki – 2 papierowe oraz 1 audiobook. Dodając komentarz dopiszcie proszę, która wersję książki wybierasz.

 

Pobierz listę 21 pytań

21 pytań Wystąpienia publiczne Podcast Tuż przy uchu K.Bieleniewicz

Zostań Patronem podcastu:

Zostań moim patronem na Patronite – to najlepszy sposób na wsparcie. Twoje wsparcie pozwala nam płacić za hosting i sprzęt, wykonywać bardziej ambitne prace i częściej publikować treści. Otrzymujesz dostęp do zdjęć, nagrań, informacji zza kulis podcastu i mojej działalności, stając się Patronem!

Jeśli nie jesteś w stanie wspierać podcast finansowo, nie martw się. Będę szczęśliwa, gdy polecisz lub zachęć do posłuchania podcastu, chociaż 1 osobę!

Podcast możesz subskrybować poprzez:

Zostaw swoją recenzję w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, możesz zostawić ocenę w iTunes. To tylko chwila a dla mnie każda gwiazdka ma ogromne znaczenie.

Instrukcja:

Aby to zrobić zainstaluj aplikację iTunes na swoim komputerze z systemem Windows, zaloguj się, następnie w sekcji “Sklep” wyszukaj podcast “Tuż Przy Uchu”. Oprócz gwiazdek możesz też napisać kilka słów na jego temat. Dzięki takim osobom jak Ty, które zostawią recenzję, pomagasz mi docierać z podcastem do większej ilości osób kreatywnych i przedsiębiorczych 🙂

Dziękuję! 🙂

 

7 komentarzy

 1. Ostatnio próbuję swoich sił w wystąpieniach więc ten odcinek bardzo mi się przydał. Najcenniejsza myśl, którą wyniosłem z podcastu jest taka, że wystąpień publicznych można się nauczyć, że jest to element warsztatu nad którym można pracować. Nie jest prawdą, że ktoś rodzi się z takimi zdolnościami a inny nie. Być może można mieć jakieś predyspozycje, ale jest to umiejętność, którą da się w sobie kształtować. Co nie ukrywam napawa mnie optymizmem, gdyż widzę ile mam jeszcze do zrobienia w tej kwestii 😉

  Wybieram wersję audio 🙂

 2. Miło słucha się wywiadu, kiedy czuć, że rozmawiający ze sobą nadają na podobnych falach, i rozmowa płynie 😉 Zanotowałam wiele cennych myśli w formie notatki wizualnej: https://www.facebook.com/kasiakrogulec.notatki/photos/a.642211169235961/931504623639946/?type=3&theater

  Czekam na następny odcinek!

  Jeśli moja odpowiedź będzie wzięta pod uwagę, to poproszę wersję papierową.

 3. “Warto się skupić, wychodząc na scene, nie myśleć czego się boimy…szukaj źródła mocy”. Wg. Gallupa moje top 5 zaczyna się od komunikacji, powinnam się na niej skupiać. Niestety, rzadko tak bywa i raczej myślę o tym co mi nie wyjdzie. Czas to zmienić! Dziękuję za ekstra odcinek i mega ciekawego gościa!

 4. Agata pisze:

  Najcenniejsza myśl?
  Stres jest skutkiem, a nie przyczyną.
  Nigdy nie myślałam o moich obawach przed pokazywaniem siebie w ten sposób. A odkąd Lidia powiedziała to zdanie i opowiedziała historię chłopczyka z przedszkola chodzi to po mojej głowie. Szukanie w niej informacji skąd w jednych sytuacjach nie mam problemu być widzianą, a w innych mam ochotę zapaść się pod ziemią pomimo tego, że mam potwierdzenie z zewnątrz swoich kompetencji zajmie mi pewnie sporo czasu. Za to czuję, że dostałam kawał konkretnej rady 🙂

  Ps. Papierowa książeczko, chodź do mnie 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2016-2024 Katarzyna Bieleniewicz
Polityka prywatności | Regulamin | Dostawa