TPU 045: Zero waste i sharing economy – Agnieszka Zdunek

TPU 045: Zero waste i sharing economy – Agnieszka Zdunek

 

Moim gościem jest Agnieszka Zdunek. Na co dzień zajmuję się zarządzaniem projektami, głównie kulturalnymi i społecznymi. Głęboko wierzy w sharing economy (gospodarkę dzielenia się opierającą się na współpracy osób dzielących się usługami i zasobami). Zawodowo oraz z powołania angażuje się w najróżniejsze inicjatywy społeczne związane z ogrodami społecznymi i ulepszaniem własnej okolicy. Stara się żyć minimalistycznie, w duchu zero waste (zero śmieci).I o tym porozmawiamy w dzisiejszym odcinku. Dowiesz się czym jest Zero Waste i poznasz podstawowe proste zasady jak śmiecić mniej.
Zero waste – bezśmieciowe życie do kilku zasad, tak zwanych pięciu eRek (5R).

 1. Refuse (odmawiaj)
 2. Reduce (ograniczaj)
 3. Reuse (używaj ponownie)
 4. Recycle (segreguj i przetwarzaj)
 5. Rot (kompostuj)

W tym odcinku:

 • Czym jest odpowiedzialność ekologiczna?
 • Zero waste, less waste
 • Jak możemy być bardziej eko?
 • Zero Waste – podstawowe zasady jak śmiecić mniej

Linki:

Pobierz listę 20 pomysłów na zero waste

Zostań Patronem podcastu:

Zostań moim patronem na Patronite – to najlepszy sposób na wsparcie. Twoje wsparcie pozwala nam płacić za hosting i sprzęt, wykonywać bardziej ambitne prace i częściej publikować treści. Otrzymujesz dostęp do zdjęć, nagrań, informacji zza kulis podcastu i mojej działalności, stając się Patronem!

Jeśli nie jesteś w stanie wspierać podcast finansowo, nie martw się. Będę szczęśliwa, gdy polecisz lub zachęć do posłuchania podcastu, chociaż 1 osobę!

Podcast możesz subskrybować poprzez:

Zostaw swoją recenzję w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, możesz zostawić ocenę w iTunes. To tylko chwila a dla mnie każda gwiazdka ma ogromne znaczenie.

Instrukcja:

Aby to zrobić zainstaluj aplikację iTunes na swoim komputerze z systemem Windows, zaloguj się, następnie w sekcji “Sklep” wyszukaj podcast “Tuż Przy Uchu”. Oprócz gwiazdek możesz też napisać kilka słów na jego temat. Dzięki takim osobom jak Ty, które zostawią recenzję, pomagasz mi docierać z podcastem do większej ilości osób kreatywnych i przedsiębiorczych 🙂

Dziękuję! 🙂

 

Jedna odpowiedź

 1. Ja jestem fanką prostych rozwiązań i faktycznie polecam przerzucić się na lniane torby na potrzeby codziennych zakupów ( nie trzeba ich nawet kupować, często właśnie na konferencjach/ targach są dostępne. A drugi pomysł to picie wody z kranu, super oszczędność czasu (nie trzeba chodzić do sklepu), pieniedzy ( woda butelkowana jest stosunkowo droga) i oczywiscie plastiku.

  Dziękuję za ten odcinek, z przyjemnością przesłuchałam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2016-2024 Katarzyna Bieleniewicz
Polityka prywatności | Regulamin | Dostawa