TPU 007: Autentyczność – o wolności w biznesie i nie tylko – Anna Urbańska

TPU 007: Autentyczność – o wolności w biznesie i nie tylko – Anna Urbańska

Myślę, że każdy z nas podświadomie czuje, że gdyby tylko mógł być sobą, tak na 100%, miałby większe rezultaty. Bo przecież osiąganie celów czy jeszcze lepszych wyników jest czymś wspaniałymWierzę, że wystarczy być najlepszą wersją siebie i wtedy efekty pojawiają się same. Jeśli rewolucją ma być bycie sobą i autentyczność, to chyba teraz w naszym kraju jest na to idealny czas. Pytanie: kto się odważy?

Pretekstem do tej rozmowy jest książka „Teraz autentyczność. O wolności w biznesie i nie tylko” Gościem odcinka jest Anna Urbańska wyjątkowa kobieta – jeden z nielicznych na świecie neurocaochów. Jest Master Trenerem Structogramu – metody rozwojowo-edukacyjnej. Jest absolwentką 5-ciu kierunków studiów podyplomowych i wykładowcą na wyższych uczelniach. Pracuję z największymi firmami międzynarodowymi, takimi jak m.in.: Cargill, Citibank, DHL, Cegedim czy Deutsche Bank. Zarządza Centrum Edukacyjno-Consultingowym CONCRET, jestem wiceprezesem zarządu i partnerem Instytutu Colina Rose. Jest autorką książek „Otrzep kolana i biegnij„, „Mózg, fabryka sukcesu” i „Teraz autentyczność„.

Za chwilę wysłuchasz drugiej części rozmowy. Porozmawiamy o autentyczności i wolności jaką daje możliwość bycia sobą. Jak budować swoją markę na prawdziwym przekazie? Co zrobić by nasze komunikaty były prawdziwe, zgodne z nami i wysłane do odpowiednich ludzi.

W tym odcinku:

 • Czym jest autentyczność?
 • Autentyczność w biznesie online
 • Co tracisz zakładając maski i udając kogoś innego?
 • Dlaczego warto pokazywać to kim i jaki jestem swoim klientom?
 • Co mówić/pisać o sobie, gdy dopiero zaczynasz i nie masz jeszcze dużego doświadczenia?
 • O wolności która płynie z bycia sobą.
 • Od czego zacząć tworzyć autentyczną markę osobistą?
 • Czy warto mówić o swoich porażkach?
 • Czego możesz nauczyć się ze swoich błędów i upadków?

Linki i osoby wymieniowe w odcinku:

Podcast jest dostępny poprzez:

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Ci się ten podcast, zostaw teraz swoją ocenę w iTunes. Każdy komentarz lub gwiazdka przyczynia się do popularyzacji podcastu. Dziękuję wszystkim osobom które to robią. 🙂

Konkurs:

Wygraj książkę Anny Urbańskiej „Teraz autentyczność. O wolności w biznesie i nie tylko.”Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do tego postu napiszecie:

Czym dla Ciebie jest autentyczność?

Najciekawszą dla mnie odpowiedź nagrodzę egzemplarzem książki. Na odpowiedzi czekam do 12 czerwca 2017, a  zwycięzce ogłoszę 13 czerwca tu w komentarzu oraz na fanpage.

Powodzenia!

 

8 komentarzy

 1. Kamila Goryszewska pisze:

  Usłyszałam kiedyś takie zdanie – przestań być szkatułką na cudze oczekiwana – cud się nie stał i nie pd razu zrozumiałam o co tej osobie chodziło. Parę lat później ktos mnie zapytał czy mam cos swojego, cos co sprawia mi przyjemność i jest tylko i wyłącznie po to, abym mogla sie tym cieszyć. Nic nie odpowiedziałam, ale wtedy ruszyło ? ciągle myślałam o tym czy cos lubię, czy coś jest dla mnie zachwycające, zaczęłam coraz więcej dowiadywać sie o sobie…aż tu nagle, jestem tu gdzie jestem i robię to co sprawia mi radość, jestem spójna, taka sama w domu i w pracy i kiedy jestem sama. Przestałam dopasowywać sie do moich wyobrażeń o cudzych oczekiwaniach ?

 2. Kraina Scarlett pisze:

  Dla mnie autentyczność jest szczerością, ale przede wszystkim wobec samego siebie. Wiadomym jest, że inaczej zachowujemy się w pracy, inni jesteśmy w domu, a jeszcze inni z przyjaciółmi w restauracji. Ktoś już mógłby odebrać to jako nakładanie odpowiednich masek do okoliczności. Jednak praktycznie nikt z nas nie jest jednowymiarowy i naszym atutem jest właśnie to, że potrafimy dostosować się do sytuacji. Najważniejsze jest, że jeśli marudzimy, płaczemy, czy głośno się śmiejemy, róbmy to ze względu na to, że tak czujemy i tego potrzebujemy, a nie dlatego, że tak wypada, czy tego od nas oczekują. Autentyczność, to bycie sobą i nie udawanie nikogo innego, ani robienie min pod publiczkę, którą często są obcy nam ludzie. Po co być sztucznym dla mas, którym jesteśmy obojętni? Myślę, że tacy my, bez masek, szczerzy wobec siebie, jesteśmy najlepszą wersją własnej osoby.

 3. Autentyczność to dla mnie podstawa. Przede wszystkim tego jak mają postrzegać mnie inni ludzie i jak chce, żeby mnie postrzegali. Nie ma znaczenia czy chodzi tutaj o relacje prywatne czy zawodowe. Bycie kimś z kim tak naprawdę na co dzień nie mamy nic wspólnego to zgubna droga. I nawet jeśli wielu myśli, że uda się daleko na braku autentyczności zajechać to prędzej czy później, najczęściej w najmniej oczekiwanym momencie, nasza „gra pozorów” zostanie rozszyfrowana. Poza tym ludzie bardzo szybko wyłapują takich, którzy kreują siebie na kogoś kim tak naprawdę nie są. Nie ważne czy to w życiu prywatnym czy zawodowym nasze relacje z innymi ludźmi budujemy na zaufaniu. A pokazywanie siebie wymyślonego, by zyskać w czyiś oczach to zaufanie skutecznie rujnuje. I kiedy ten brak autentyczności wychodzi na jaw tracimy coś czego nie da się tak łatwo odbudować. Poza tym w życiu wychodzę z założenia, że lepiej być trochę mniej doskonałym ale oryginałem niż najlepszą kopią. 🙂

 4. @MonotematycznaOna:disqus Gratuluję książka trafi do Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2016-2023 Katarzyna Bieleniewicz
Polityka prywatności | Regulamin | Dostawa