TPU 001: Podcast Tuż Przy Uchu – Początek

TPU 001: Podcast Tuż Przy Uchu – Początek

Początek drogi do pierwszego odcinka …

Uff, mamy to!

Przedstawiam Wam pierwszy odcinek podcastu „Tuż przy uchu”, w którym opowiadam o tym kim jestem, czemu wybrałam tę formę komunikacji, o czym będzie ten podcast oraz czego możecie się spodziewać w kolejnych odcinkach. Podcast przeznaczony jest  dla osób kreatywnych i przedsiębiorczych. W podcaście opowiadam o tym jak możesz uczynić swoje życie bardziej kreatywnym. Razem z gośćmi dzielimy się, strategiami jak zwiększyć jakość swojego życia poprzez rozwój i samodoskonalenie.

To była długa droga, od fascynacji radiem, zainteresowania drugim człowiekiem, rozwojem do przełożenia tego w coś konkretnego. Podcast będzie połączony z blogiem i stopniowo będę dodawać kolejne zaplanowane elementy. Zapraszam Was do wysłuchania kolejnych odcinków. Wystarczy kliknąć ikonkę odtwarzania znajdującą się na początku artykułu.

Kim jestem?

Ja nazywam się Kasia Bieleniewicz i jest mi bardzo miło, że zdecydowałeś się spędzić te kilka minut ze mną i z moim głosem blisko Twego ucha. To może na początek kilka słów o mnie.
Z wykształcenia jestem kulturoznawcą i pedagogiem z specjalizacją doradztwo zawodowe, więc tematy: szukania swojej drogi zawodowej, pomysłu na siebie są mi dobrze znane. Zawodowo robiłam różne rzeczy, od 5 lat pracuję już na własny rachunek. Obecnie wspieram firmy w kreatywnej pracy, budowaniu wizerunku w internecie, social mediach i tworzeniu nowych produktów.
 
Mam męża i dwójkę małych dzieci. Jestem z Warszawy i jest to moje ukochane miasto, ale od 5 lat kiedy pojawiło się nasze pierwsze dziecko mieszkamy na Mazurach. Dzięki temu żyjemy nieco bardziej w duchu slow, mamy więcej czasu na to co ważne, piękne widoki i większą przestrzeń do rozwoju.
 
Kocham radio i kiedyś byłam wielką fanką Radiostacji, która powstała z Rozgłośni Harcerskiej, słuchałam reportaży w Trójce i audycji “Zostaw wiadomość” Tomka Kosiorka. Przygoda z podcastami zaczęła się kilka lat temu, od słuchania. Dobrze wiem jak genialne i wygodne jest to źródło wiedzy i inspiracji, dlatego wybrałam je jako najlepszą formę komunikacji dla mnie.
 

Sercem tego podcastu są ludzie, dlatego większość odcinków to będą rozmowy, współtworzyć go będą zaproszeni przeze mnie goście. Do każdego odcinka będę starała się zamieszczać dodatkowe materiały, ćwiczenia, które dodatkowo będą pojawiały się również na blogu.

W tym odcinku:

 • Kim jestem.
 • Dlaczego zdecydowałam się nagrywać podcast.
 • Kiedy i jak czesto będą się ukazywać odcinki.
 • Jaka będzie tematyka podcastu.
 • Zapowiedź 4 kolejnych odcinków.Transkrypt odcinka:
  Cześć, właśnie czytasz transkrypt podcastu Tuż Przy Uchu, który jest dla osób kreatywnych i przedsiębiorczych. Ja nazywam się Kasia Bieleniewicz, w tym podcaście opowiadam o tym jak możesz uczynić swoje życie bardziej kreatywnym. Razem z moimi gośćmi, dzielimy się strategiami, jak zwiększyć jakość swojego życia poprzez rozwój i samodoskonalenie.

  Jest to pilotażowy odcinek podcastu Tuż Przy Uchu, w którym opowiem Ci, czego możesz się spodziewać po tym podcaście. Ja nazywam się Kasia Bieleniewicz i na prawdę jest mi bardzo, bardzo, bardzo miło, że zdecydowałeś się spędzić te kilka minut ze mną, z moim głosem.

  Kilka słów o mnie:

  Z wykształcenia jestem kulturoznawcą i pedagogiem specjalnym ze specjalizacją: Doradztwo zawodowe. Tematy: szukania swojej drogi zawodowej, pomysłu na siebie, odkrywania swojego potencjału, talentów, tego w czym mogę być dobry, są mi bardzo dobrze znane. Od pięciu lat, pracuję już na własny rachunek i staram się sama kreować swoją karierę i przyszłość. Obecnie wspieram firmy w kreatywnej pracy poprzez pomoc w budowania wizerunku w Internecie, social mediach, w tworzeniu nowych produktów. Dobrze się czuję w rozpoczynaniu projektów, planowaniu, tworzeniu czegoś. To jest coś, co na prawdę bardzo lubię robić. Kocham radio i kiedyś byłam ogromną fanką radiostacji, nie wiem czy słuchaliście kiedyś takiego radia. Było to mega alternatywne radio, które było tak różne od innych które nawet przełączając stację, było słychać, że to radiostacja. Więc, jak kiedyś słuchaliście rozgłośni radiowych to wiecie o czym mówię. Też bardzo lubiłam słuchać reportaży w Trójce i też audycji w Czwórce Polskiego Radia “Zostaw wiadomość” Tomka Kosiorka, która niestety się zakończyła. Lubię słuchać podcastów i wiem jak wartościowe i genialne jest to narzędzie. Dla mnie jest to jedno z ważniejszych źródeł czerpania wiedzy i inspiracji, dlatego też wybrałam je jako najlepszą formę komunikacji, przede wszystkim dlatego, że jest bardzo intymna i bezpośrednia. Też nie jest Youtube, w którym trzeba zwrócić uwagę na tak wiele elementów i przede wszystkim nas widać.

  Postanowiłam nagrywać podcasty, między innymi z tej miłości do radia, ale też dlatego, że lubię inspirować inne osoby do pracy nad sobą. Do robienia czegoś więcej, inaczej – po swojemu. Podcast to nie będzie tylko mój monolog i odcinki w wersji solo, ale przede wszystkim to będą wywiady, dlatego do podcastu zaprosiłam bardzo fajnych gości, którzy będą dzielić się z Wami pomysłami, tym co możecie robić inaczej, jak możecie sprawdzać siebie, różnymi strategiami na kreatywne i ciekawe życie. Również jak możecie się rozwijać. Wierzę, że to będą ciekawe audycje które pomogą Wam wejść na wyższy poziom, w Waszym odczuciu, bo każdy z nas jest inny. Czy jesteś mamą, czy jesteś maturzystą, czy osobą która dopiero zaczyna pierwszą pracę swoją, czy osobą która jest managerem, dyrektorem, każdy z nas ma swoją wizję lepszego życia, w takiej roli, miejscu, której akurat w tym momencie jest.

  Dla mnie wartością dużą jest autentyczność i żeby robić to co płynie z Waszego serca i też to co płynie z talentów i potencjału który każdy ma w sobie. Wierzę, że każda osoba jest inna, wyjątkowa i ma coś takiego co ją wyróżnia od innych, ale do tego potrzebna jest uważność, autorefleksja i duża świadomość siebie. Sercem mojego życia są ludzie, inne osoby, ich rozmowy, historie, ich przemyślenia. Mam nadzieję i wierzę, że dla Was będzie to źródło wartości, którą będziecie mogli dla siebie wyciągnąć. Nawet jeżeli będzie to tylko jedno zdanie, to myślę że warto te odcinki nagrywać.

  Do każdego odcinka będę starała się zamieszczać dodatkowe materiały, będę to ćwiczenia, notatki, rysunki i będą one się też pojawiały na blogu. Więc zachęcam żebyście śledzili i obserwowali.

  Ten podcast jest dla osób które są kreatywne, przedsiębiorcze, chcą czegoś więcej, dążą do tego, żeby poprawiać jakość swojego życia w różnych obszarach i aspektach. Tak, aby codziennie, stawać się bardziej sobą. Planuję, żeby ten podcast ukazywał się co dwa tygodnie we wtorek rano. Na początku tych odcinków będzie więcej a później będę je wydawać regularnie co dwa tygodnie. Jestem dla Was dostępna na moim blogu tuż przy uchu (aktualnie www.katarzynabieleniewicz.pl), na Facebook oraz na Instagramie. Jeżeli macie jakieś pytania, pomysły na osoby, które chcieli byście usłyszeć, to dajcie mi znać.

  Chciałabym podziękować Rafałowi, za wsparcie techniczne, ale też psychiczne. Sprawił, że techniczne aspekty były dla mnie dużo prostsze i też te wszystkie rzeczy typu ustawienie dźwięku, testowanie, szybciej poszły.

  Bardzo dziękuję Tomkowi Kosiorkowi, z audycjami którego spędziłam mnóstwo wieczorów i mimo że minęło już bodajże siedem lat, ja wciąż pamiętam te audycje i te rozmowy które on prowadził i mnie zainspirowały do tego, żeby zrobić coś swojego. Coś co dla mnie będzie ciekawe i też mam nadzieję, że dla Was.

  Dziękuję osobom które w ostatnim czasie pokazały mi, że trzeba zacząć i ten początek jest ważny. Trzeba zacząć działać, nie tylko planować, snuć wizje, strategie, ale po prostu zacząć działać. Działać, robić, ćwiczyć, planować testować i jakość przyjdzie z czasem. Dobrze wiem jak łatwo jest utknąć na planowaniu, na tworzeniu wizji, strategii i stworzyć wszytko a na końcu brakuje tego działania.

  Dziękuję Oli Budzyńskiej, ona pokazuje, że trzeba zacząć, z tym co się ma, takim jakim się jest. Zacząć działać i robić i doskonalić się w trakcie pracy, kiedy się robi i zrobione jest lepsze od doskonałego. Wiem, że to co robię, nie jest idealne. Na pewno mogła bym to zrobić lepiej, powiedzieć ciekawiej, lepiej zmontować, ale wiem, że kolejne odcinki będą coraz lepsze. Wiem, że z biegiem czasu będę robić coraz lepsze rozmowy.

  Chciałabym zachęcić Was do tego, żeby podjąć decyzję i zacząć działać, małymi krokami. Wtedy, te marzenia, projekty i wizje które macie, staną się rzeczywistością. 

  Dziękuję Ci że przeczytałeś transkrypt tego odcinka. Bardzo Cię proszę o komentarz lub opinię i zapraszam do kolejnych odcinków.

Kilka informacji organizacyjnych:

 1. Podcast „Tuż przy uchu” będzie ukazywał się co 2 tygodnie we wtorki.
 2. Już niebawem będzie dostępny w iTunes
 3. Proces akceptacji mojego podcastu w iTunes może potrwać do kilku dni, sama dokładnie nie wiem ile, więc proszę Was o chwilę cierpliwości. Jak już będę wiedziała, że jest widoczny w iTunes dam Wam znać.

Podcast jest dostępny poprzez:

Co znajdziesz w kolejnych odcinkach:

W następny odcinku będę rozmawiać z Marta Chłodnicką -event menadżerem w firmie Rowińska Business Coaching i uczestniczka klubu Toastmasters Poznań. Podzieli się z Wami tym jak pracować na stresem i tremą podczas różnego rodzaju wystąpień publicznych. Jak dobrze przekazywać innym to co chcesz powiedzieć w sposób jasny, zrozumiały i inspirujący.

W kolejnym Dorota Białkowska – fotograf oraz producent filmowy, powie jak przygotować się do sesji fotograficznej wizerunkowej by efekty Cię zadowoliły.

Dziękuję

Rafałowi – mojemu mężowi, za ogromne wsparcie techniczne i psychiczne 🙂 Najlepszemu kucharzowi w Warszawie – Mateuszowi B. za sprzęt. Tomkowi Kosiorkowi za audycje z którymi spędziłam wiele wieczorów.
 
I różnym osobom, które w ostatnim czasie pokazały, że trzeba zacząć, działać a większa jakość przyjdzie z czasem. Asi Rubin, Kamili Rowińskiej, Basi Lech, Oli Budzyńskiej, Gosi Skierżyńskiej, Agacie Białkowsiej, RŚŻ Warszawa-Praga za największy wpływ na mój rozwój i moim przyjaciołom, którzy we mnie wierzą i kibicują.
Wiem, że nie jest idealnie i zawsze może być jeszcze lepiej. I wiem też, że kolejne odcinki będą coraz lepsze a ja z biegiem czasu będę robić ciekawsze rozmowy.

Jak powiedziała Sheryl Sandberg’s  autorka „ Lean In”, szefowa operacyjna Facebooka:
“Bądź otwarta na ryzyko w życiu zawodowym. Ten kto nie ryzykuje ten nie zyskuje. Nie bój się, działaj, mimo, że w danej chwili Twoje umiejętności nie są na mistrzowskim poziomie. Powtarzaj sobie „chcę to robić i nauczę się”, zamiast „nie jestem na to gotowa”. Stawiaj na rozwój,  podejmuj wyzwania. Nie czekaj aż ktoś Cię namaści, powie: Tak teraz jesteś gotowa, możesz to robić. “

Jeśli interesuje Cię doskonalenie samego siebie w relacjach czy w biznesie zapraszam Cię do słuchania. Jeżeli jest temat który chciałbyś usłyszeć lub jest osoba, którą widzisz w moim podcaście jako gościa napisz do mnie.

Do usłyszenia w następnym odcinku!

10 komentarzy

 1. Gratulacje! Zapowiada się ciekawie 🙂 Dodano do subskrybowanych.

  • Dzięki Krystian 🙂 Jak podleczę głos nagrywam kolejne 🙂
   Zaczęłam pracę nad głosem, intonacja i dykcją, wierzę, że słuchaczom będzie dzięki temu lepiej się mnie słuchało 🙂

 2. Zbigniew Ostrowski pisze:

  super 🙂 na czym nagrywasz?

 3. Bozena Bieleniewicz pisze:

  Brawo Kasiu 🙂

 4. Agnieszka pisze:

  Czesc Kasiu, dzisiaj przesuchalam Twoje pierwsze dwa podcasty i wiem ze bede tu czesciej wracac 🙂 Bardzo podoba mi sie tematyka Twoich wywiadow, dlatego juz nie moge sie doczekac kolejnych. Trzymam kciuki i pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2016-2024 Katarzyna Bieleniewicz
Polityka prywatności | Regulamin | Dostawa