Talent Gallupa – Aktywator

Talent Gallupa – Aktywator

TalentyGallupa Aktywator

Osoby, które wyróżnia cecha Aktywatora, przyczyniają się do realizacji zadań dzięki temu, że potrafią swoje myśli obrócić w czyn. Często są niecierpliwi.

„Kiedy zaczynamy?”
To pytanie stale powraca w twoim życiu. Rwiesz się do działania. Możesz nawet przyznać, że analizowanie bywa użyteczne albo że dyskusje i debaty mogą rzucić nowe światło. Jednak w głębi duszy jesteś przekonany/a, że tylko działanie się liczy. Tylko dzięki działaniu projekty stają się rzeczywistością. Gdy decyzja zostanie już podjęta, nie potrafisz nie działać. Inni mogą się obawiać, że „są jeszcze ciągle rzeczy, których nie wiemy”, ale ciebie to nie zniechęca.

Jeśli została podjęta decyzja o tym, żeby przedostać się na drugą stronę miasta, wiesz, że najszybsza droga to jazda od jednych czerwonych świateł do drugich. Nie będziesz siedzieć i czekać, aż wszystkie światła zmienią się na zielone. Z twojego punktu widzenia działanie i myślenie nie wykluczają się. Tak naprawdę uważasz, że działanie jest najlepszym sposobem uczenia się. Podejmujesz decyzje, działasz, obserwujesz rezultaty i dzięki temu uczysz się. Taka nauka prowadzi do podejmowania coraz to nowych działań.

Jak można się rozwijać w sytuacji, gdy nie ma nic, na co mógłbyś/mogłabyś reagować? Twoim zdaniem nie można. Nieustannie musisz działać i podejmować kolejne kroki. W jaki inny sposób mógłbyś/mogłabyś zachować świeży i aktywny umysł? W rezultacie wiesz, że będziesz oceniany/a nie przez pryzmat tego, co mówisz i myślisz, ale przez pryzmat tego, co zrobiłeś/aś. Ty się jednak tego nie obawiasz. Perspektywa bycia ocenionym/ą w taki sposób podoba ci się.

Przeczytaj jak o swoim talencie #aktywator mówi Justyna Pytko

Justyna Pytko.

Moje Top 10:

1. Aktywator,

2. Naprawianie,

3. Indywidualizacja

4. Dowodzenie,

5. Ukierunkowanie,

6. Bliskość,

7.Strateg,

8. Uczenie się,

9. Osiąganie

10.Wiara w siebie.

Jestem Specjalistą ds. rekrutacji i Projektantem Kariery. W swojej pracy cenię sobie kontakt z drugim człowiekiem, lubię aktywności związane z komunikacją społeczną, rozwojem talentów, candidate experience i employer branding. Na co dzień wspieram kandydatów i pracodawców w procesach rekrutacyjnych oraz dzielę się swoją wiedzą w zakresie rekrutacji z studentami i początkującymi rekruterami. W każdy wtorek o godz. 20:00 na Facebooku prowadzę swój autorski program „Porozmawiajmy o Twojej pracy”. Podczas którego eksperci będący przedstawicielami ciekawych branż i zawodów dzielą się tym jak wygląda ich ścieżka kariery, ponadto zabierają nas za kulisy swojego zawodu i uchylają rąbka tajemnicy swoich procesów rekrutacji.

Czy dla Ciebie jest talent Aktywator? 


Aktywator jest moim przyjacielem w którego towarzystwie nie sposób się nudzić. Bywają dni w których niesamowicie mnie wkurza ponieważ trudno się przy nim zrelaksować i wyspać.

Jak ten talent się u Ciebie objawia?

Uważam, że nie ma dla mnie rzeczy nie możliwych. Niekiedy mam wrażenie, że jestem w stanie sama zrobić tryliard rzeczy i załatwić milion spraw. Nie mniej jednak cieszę się, że aktywatorowi towarzyszy ‘naprawianie’ ponieważ rozpisując wszystkie zadania w agendzie okazuje się, że zadań jest tak dużo, że nie możliwym jest samodzielne ich wykonanie. W takiej sytuacji muszę nieco ostudzić ‘aktywatora’ który uparcie wierzy w to, że albo czas jest z gumy albo potrafi się teleportować. Mój aktywator objawia się najczęściej w pracy w grupie, podczas spotkań biznesowych, konsultacjach i warsztatach.

Co w nim najbardziej lubisz?

Najbardziej w aktywatorze lubię to, że popycha mnie w stronę realizacji moich planów i spełnienia moich najskrytszych marzeń. Lubię w nim to, że pomaga ludziom rozpocząć pracę.

Co jest dla Ciebie ograniczeniem i wyzwaniem związanym z tym talentem?

Mój aktywator mobilizuje mnie do tego abym uczyła się na błędach dość szybko wyciągając wnioski. Jest to ogromne wyzwanie ponieważ jak szybko działam równie szybko ponoszę konsekwencje podjętych decyzji. Moim wyzwaniem jest dbałość o zdrowie i równowagę, a także priorytetyzacja zadań.

Jak ten talent pomaga Ci budować relacje, wpływać na innych, realizować
zadania, myśleć?

Miewam wrażenie, że ‘aktywator’ nie pozwala mi za dużo myśleć, on zdecydowanie woli działać. Natomiast zawdzięczam mu wspaniałą, wciąż rozwijającą się, sieć kontaktów. Uwielbiam zawierać nowe znajomości, rozmawiać z ludźmi, wymieniać się bądź dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem. Realizuje swoje zadania szybko i dokładnie. Moi bliscy, znajomi, koledzy i koleżanki z pracy powtarzają mi, że inspiruje ich do działania. Często przychodzą do mnie po rady.

Gdzie widzisz największe zastosowanie tego talentu?

Największe zastosowanie aktywatora widzę w biznesie u boku stratega i wizjonera. Aktywator doskonale odnajduje się w miejscu gdzie są wizja, plan, strategia i brak zapału do wdrożenia. Aktywator może również wspierać osoby bez pomysłu, gdyż sam sypie pomysłami niczym z rękawa.

Jak nam nim można pracować? Co mogą robić inne osoby z tym talentem?

Osoby z talentem aktywatora moim zdaniem świetnie sprawdzą się w roli Koordynatora, Organizatora, Product lub Project Managera, Doradcy Zawodowego. Wszędzie tam gdzie brakuje działania.

Nie znasz jeszcze swoich talentów? Nic nie szkodzi, kliknij link poniżej, odkryj swoje talenty

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2016-2024 Katarzyna Bieleniewicz
Polityka prywatności | Regulamin | Dostawa