Siła Talentów #19 Beata Rajchel

Siła Talentów #19 Beata Rajchel

Mam na imię Beata.

Wielokrotnie zastanawiałam się dlaczego nie mam żadnego tak rozumianego talentu, miałam poczucie inności, osamotnienia, niezrozumienia- ze względu na większe poczucie przynależności do świata duchowego bardziej niż rzeczywistego.

Swoją historię z talentami rozpoczęłam prawie pół roku temu w październiku 2019.

Do tego czasu myślałam, że nie mam żadnego talentu – nie mam uzdolnień artystycznych. Przecież nic nie wyszywam, nie gram na żadnym instrumencie a śpiewanie, sprawia przyjemność tylko mnie – gorzej z otoczeniem.

Zastanawiałam się, dlaczego nie mogę odnieść sukcesu. Dlaczego to co stanowiło źródło mojej radości – poczucie więzi z innymi ludźmi i światem, elastyczność. Do tej pory dążenie do zgody postrzegane było wielokrotnie jako moja słabość, niezaradność, naiwność.

I pewnego listopadowego dnia zrobiłam test Gallupa i poznałam moje talenty.

Pierwszy rzut oka to niedowierzanie i … zdziwienie i rozczarowanie.

Wtedy pomyślałam, że wszystko stało się jasne. No przecież z tym Top 5 to nie dziwne, ze nie odniosłam żadnego sukcesu, żaden talent strategiczny, same jakieś relacyjne, koszmar.

Rzuciłam kartki na bok, uroniłam łzy goryczy, żalu, rozczarowania.

Ale po tym ciekawość wzięła górę.

Dodatkowo byłam zmotywowana, bo wcześniej wykupiłam sesje do indywidualnej pracy nad talentami z Kasią. Zaczęłam czytać o moich talentach. Zrobiłam bilans mocnych i słabych stron każdego talentu.

Im więcej czasu byłam z moimi talentami tym bardziej byłam najpierw zdziwiona, potem zadowolona, aż w końcu przepełniła mnie ogromna radość i duma. To co odkryłam bardzo mi się spodobało.

Zrozumiałam i co najważniejsze zobaczyłam to na kartkach papieru. Poczułam, że ja odniosłam sukces, moje słabości – tak definiowane przez innych – ja zdefiniowałam jako moje atuty. Poznałam lepiej siebie, swój sposób reagowania, odczuwania, wzrosło moje poczucie wartości.

Moje top 5 talentów wg. Gallupa to:

1.Odpowiedzialność
2. Współzależność
3. Zgodność
4. Organizator
5. Bliskość

TALENT to powtarzający się wzorzec myślenia, odczuwania i zachowania, który znajduje praktyczne zastosowania. To Twój naturalny POTENCJAŁ, Twoje naturalne PREDYSPOZYCJE.

Cieszę się, że mam takie talenty, które pozwalają mi budować relacje, cieszyć się duchowością i jednocześnie stąpać mocno po ziemi. Z talentów najbardziej zaskakujący okazał się dla mnie talent WSPÓŁZALEŻNOŚĆ. Jego odkrycie i zdefiniowanie dało mi najwięcej siły, a opisanie pozwoliło nazwać to, co intuicyjnie wiedziałam od zawsze.

Zrozumiałam skąd brały się moje ograniczenia: poczucie izolacji, niezrozumienia, potrzeba duchowości, słuchania intuicji, wrażliwość czasami nadwrażliwość.

Ale też poznałam zalety: poleganie na wewnętrznym głosie, delikatność w kontaktach z ludźmi. Wiarą że nic nie dzieje się bez przyczyny, że jesteśmy połączeni, że nie wolno krzywdzić żadnej istoty. Ten talent objawia się też u mnie, tolerancją na odmienność poglądów, stylu życia. Zrozumiałam moją ogromną potrzebę bycia z ludźmi, ale też bycia samą. Odwieczną chęć do pomagania, do budowania zgody, do bycia częścią czegoś większego.

Zdecydowanie moje talenty grupują się w domenie Budowania relacji – to one dają mi największą siłę.

Zdałam sobie też sprawę z tego, że pozostałe talenty wspaniale współgrają ze sobą. Kasia pokazała mi, jak mogę wykorzystać swój talent Maksymalista w połączeniu z talentem Odpowiedzialność, do bardziej efektywnego osiągania zamierzonych celów i sukcesów.

Zdałam sobie sprawę, że mam wielkie szczęście, bo wielu rzeczy mogę się nauczyć, ale talentów relacyjnych nauczyć się jest najtrudniej. A ja mam ich bardzo dużo w pierwszej 10!Nie dla każdego jest to naturalne. Wcześniej tego nie doceniałam.

Nie znasz jeszcze swoich talentów? Nic nie szkodzi, kliknij link poniżej, odkryj swoje talenty

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2016-2024 Katarzyna Bieleniewicz
Polityka prywatności | Regulamin | Dostawa