TPU 043: Jak budować poczucie własnej wartości? Kamila Kozioł

TPU 043: Jak budować poczucie własnej wartości? Kamila Kozioł

„Ze wszystkich sądów, które formułujemy w życiu, żaden nie jest tak ważny jak są o sobie samym.” 
– Nathaniel Branden

Poczucie własnej wartości, samoocena są szalenie istotne, dlatego dziś z moim gościem Kamilą Kozioł – psychologiem, coachem ACC ICF poruszamy ten temat. Kamila jest również autorką “W poczuciu własnej wartości. Zbuduj swoją wewnętrzną siłę” – Kamila Kozioł i Anna Kosińska, oraz Dziennik coachingowy 4 tomy: 365 pytań od Twojego coacha. napisanych razem z Kamilą Rowińską.

Do pobrania specjalnie dla Was Test poczucia własnej wartości.

W tym odcinku:

  • Czym jest poczucie własnej wartości?
  • Skąd się bierze poczucie własnej wartości?
  • Z jakich elementów się składa?
  • Czym jest samoocena?
  • Jak nasza samoocena może wpływać na nasz biznes?
  • Czym jest wiara we własną skuteczność
  • Czym się charakteryzuje osoba z niskim i zdrowym poczuciem własnej wartości?
  • Jak dbać o dobrą samoocenę?
  • Jak może pomóc znajomość swoich mocnych stron i talentów?
  • Porównywanie się do innych.

Linki:

Podcast możesz subskrybować poprzez:

Zostaw swoją recenzję w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, możesz zostawić ocenę w iTunes. To tylko chwila a dla mnie każda gwiazdka ma ogromne znaczenie.

Instrukcja:

Aby to zrobić zainstaluj aplikację iTunes na swoim komputerze z systemem Windows, zaloguj się, następnie w sekcji “Sklep” wyszukaj podcast “Tuż Przy Uchu”. Oprócz gwiazdek możesz też napisać kilka słów na jego temat. Dzięki takim osobom jak Ty, które zostawią recenzję, pomagasz mi docierać z podcastem do większej ilości osób kreatywnych i przedsiębiorczych 🙂

Dziękuję! 🙂

 

4 komentarze

  1. Kaś pisze:

    Pani Kozioł nie da się niestety słuchać. Mówienie, że osoby o niskim poczuciu własnej wartości są leniwymi marudami pierdzącymi w stołek to jest jakieś nieporozumienie, aż dziwne, że taką opinię moze głosić rzekomy psycholog. Tak jakby nie było innych czynników wpływających na na taki stan samooceny. Albo nawiązanie do tego, że jak w wieku kilkunastu lat się nie wie co chce się robić w życiu to – upraszczając pani słowa- jest się przegrywem. Koszmar, jak najdalej od takich pseudo specjalistów. Wstydziłabym się opublikować materiał z takim rozmówcą.

    • Cześć Kasiu.
      Każdy materiał który publikuję edytuję i sprawdzam osobiście. I jestem przekonana, że takich treści jak napisałaś wyżej, w nim nie ma.

      • Kaś pisze:

        6:17 – “jakbyś mogła trochę więcej powiedzieć o tym czym się charakteryzuje osoba, która ma niskie poczucie własnej wartości (…)”
        8:29 -“(…) to osoby, które nie wiedzą czego w ogóle w życiu chcą, są to osoby, które ciągle marudzą, nie mają energii, ciągle wydaje im się, że gonią własny ogon i biorą udział w tzw. wyścigu szczurów (…) i ciągle nie nadążają za tym, co mają osiągnąć. Mają często niskie wyniki w pracy, nie osiągają jakichś spektakularnych, ani nawet po prostu na swoją miarę awansów czy celów, ponieważ nie wiedzą w ogóle jak do tego dojść. Czyli to są takie osoby osadzone tu i teraz, ale nie w tym dobrym tego słowa znaczeniu, tylko w takim po prostu zasiedzeniu się w miejscu, za przeproszeniem pierdzeniem w stołek i marudzeniu o tym co jest w ogóle wokół beznadziejnego, nie znajdując absolutnie w sobie żadnego powodu dlaczego tak się dzieje.”
        13:55 – “jeśli ktoś siedzi i narzeka, to jest przejaw niskiego poczucia własnej wartości, po prostu okropnego lenistwa – tak przejawia się w różnych grupach niskie poczucie własnej wartości.”

        Przepraszam, dalej nie będę cytować. Jest to ogromne i krzywdzące uproszczenie i naprawdę dziwie się, że “specjalista” może głosić takie bzdury.

        • Kamila Kozioł pisze:

          Dziękuję Ci za wyrażenie swojej opinii. Zgadzam się z Tobą, że jest to uproszczenie i pokazanie wierzchołka góry lodowej (czyli zachowania wynikającego z niskiego poczucia własnej wartości). To podcast, nie szkolenie. Na takie zachowania (jakie wymieniłam) składają się przekonania, które każdy z nas ma, na każdy temat. A im ważniejszy temat tym silniejsze przekonania (te wspierające i hamujące). Osoba z niskim poczuciem własnej wartości może, ale nie musi zmagać się z zaburzeniami psychicznymi.
          Czynniki jakie wpływają na niskie poczucie własnej wartości, to m.in: genetyka, osobowość, doświadczenia życiowe (głównie dzieciństwo), wiek, zdrowie, myśli i przekonania, okoliczności społeczne, porównywanie siebie z innymi.
          Ta odpowiedź lepiej brzmiałaby, gdyby była odpowiedzią na pytanie: “Jakie problemy wynikają z niskiego poczucia własnej wartości”. Ja zrobiłam skrót myślowy i odpowiedziałam.
          Pozdrawiam i życzę spokojnego wieczoru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2016-2024 Katarzyna Bieleniewicz
Polityka prywatności | Regulamin | Dostawa