TPU 040: Design your life – Sandra Subel

TPU 040: Design your life – Sandra Subel

Czy wiesz, że można wykorzystać design thinking min. do zaprojektowania swojej kariery?
W poprzednim 39 odcinku podcastu rozmawiałyśmy o Design thinking, jako twórczym podejście do rozwiązywania problemów. Wspominałyśmy, że jest to bardzo uniwersalna metoda, którą można zastosować w wielu obszarach, dziś czas na pogłębienie tematu. Weżniemy na warsztat temat poszukiwania pomysłu na siebie i swojej ścieżki kariery. Podsuniemy Ci dziś kilka pomysłów i narzędzi, które mogą Ci pomóc zaplanować własną drogę i rozwijać wybrane predyspozycje.

Myśl w duchu design thinking, twórz, sprawdzaj i realizuj swoje pomysły.

Sandra Subel – gość dzisiejszego odcinka jest trenerką i facylitatorką Design Thinking. Pomaga organizacjom w rozwiązywaniu problemów przy wykorzystaniu projektowania skoncentrowanego na człowieku i jego potrzebach. Jej pasją jest rozwijanie innowacyjności oraz pomaganie ludziom w odzyskiwaniu ich kreatywnej pewności siebie. Głęboko wierzy, że empatia, skupienie się na potrzebach człowieka oraz różnorodność kadr będą kluczowe dla przyszłości w biznesie. Projektuje oraz facylituje warsztaty zorientowane na rozwiązanie problemów biznesowych. Z wykształcenia jest magistrem politologii (Uniwersytet Wrocławski). Ukończyła też studia podyplomowe z zakresu marketingu (SGH) oraz projektowania usług (SWPS & School of Form) a obecnie jest w trakcie studiów Executive MBA. Od kilku lat mieszka w Berlinie, gdzie doskonali znajomość niemieckiego.

W tym odcinku:

 • Co to jest Design Thinking?
 • Gdzie można zastosować ten sposób myślenia?
 • Jakie są etapy w design thinking?
 • Polecane książki związane z design thinking i projektowaniem życia.

Linki:

Podcast możesz subskrybować poprzez:

Zostaw swoją recenzję w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, możesz zostawić ocenę w iTunes. To tylko chwila a dla mnie każda gwiazdka ma ogromne znaczenie.

Instrukcja:

Aby to zrobić zainstaluj aplikację iTunes na swoim komputerze z systemem Windows, zaloguj się, następnie w sekcji „Sklep” wyszukaj podcast „Tuż Przy Uchu”. Oprócz gwiazdek możesz też napisać kilka słów na jego temat. Dzięki takim osobom jak Ty, które zostawią recenzję, pomagasz mi docierać z podcastem do większej ilości osób kreatywnych i przedsiębiorczych 🙂

Dziękuję! 🙂

Konkurs

W komentarzy napisz:

Jaki produkt lub usługę, uważasz za dobrze zaprojektowaną i napisz oczywiście swoje uzasadnienie.

Na odpowiedzi czekamy do 28 września do godziny 12:00, tego samego dnia podamy osobę, której odpowiedź nas najbardziej zaciekawiła.

Powodzenia

4 komentarze

 1. Dorota pisze:

  Uwielbiam doświadczenie zakupów w Ikea. Jedno to design i ceny produktów, ale pomysł by zakupy zaczynać od inspiracji gotowymi pomieszczeniami, przechodząc przez kolejne funkcjonalności domu, z przerwą na obiad, sklepem i magazynem na koniec jest niedopodrobienia. Mam poczucie że ikea niezwykle zadbała o doświadczenie klienta, bo adresuja więcej potrzeb niż sobie uświadomiłam. Np bezpłatne pieluchy i siniaki dla maluchów i kącik do karmienia BEZ TOALETY, za to z wygodnym fotelem. Zszokowala mnie polityka zwrotów w ciągu 365 dni i łatwość z jaką realnie mogę towar zwrócić. Towar sprzedawany w wersji ciągle do złożenia, za to kompaktowo i bezpiecznie zapakowany, do opakowania dołączone wszystkie potrzebne materiały i narzędzia oraz instukcja obrazowa! Wow!! A widzieliście ze różne pojemniki, które można kupić w Ikea idealnie mieszczą się potem w szufladach? Np pudełka na buty. Na koniec faktura samodzielnie drukowana z kiosku elektronicznego i lody z automatu. A wszystko wokół tego żeby mieszkać pięknie, wygodnie i tak jak Ty lubisz.

 2. Edyta pisze:

  Zgadzam się z komentarzem na temat IKEA – świetnie mają wszystko przemyślane i zaplanowane. A już pomysł, żeby trzeba było iść dwie godziny przez sklep do kasy – majstersztyk 😉 Dobrze, że są skróty 🙂

  Poza IKEA mam kilka ulubionych produktów i usług, które imponują mi jakością i pomysłowością. W bankowości internetowej bardzo cenię sobie przejrzysty interfejs banku ING – intuicyjny, przejrzysty, pozwalający na przeprowadzenie praktycznie każdego działania z wygodnej sofy w domu, bez konieczności udawania się do banku. Marka Elementy, szyjąca w Polsce ponadczasowe, klasyczne i minimalistyczne ubrania z dobrej jakości tkanin urzeka mnie dbałością o detal, przejrzystością cen oraz tym, że ich ubrania pasują do siebie „we wszystkie strony”, co pozwala tworzyć dużą liczbę kombinacji przy niewielkiej liczbie ubrań w szafie. Wreszcie produkt pojedynczy – moja ulubiona torba na zakupy LOQI z serii Museum. Dostałam ją trzy lata temu, używam praktycznie codziennie, jest piękna, trwała, praktyczna. Ach, i moja najnowsza miłość, radośnie żółte pióro Lamy Safari – ergonomiczne, niezawodne, w dobrej cenie. Chyba mogłabym tak długo wymieniać – cenię dobry design, w każdym znaczeniu tego słowa 🙂 Podcastu jeszcze nie odsłuchałam, ale jest już naszykowany na dzisiejsze bieganie!

  • Edyta pisze:

   Och jej, no i jak mogłam zapomnieć! Muji! Niesamowita sprawa w założeniu – liczy się jakość i design właśnie, a nie metka, marka czy nazwisko. Niektórzy projektanci produktów Muji są znani, o niektórych produktach krążą plotki (słynny japoński projektant autorem jednej z koszul… czyżby?). Funkcjonalność, dobra jakość, ponadczasowość, trwałość – no a ich dział papierniczy uwielbiam pasjami <3

  • Katarzyna pisze:

   Edyto gratuluję, to Ty wygrywasz.
   Podaj proszę na [email protected] adres do wysyłki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2016-2023 Katarzyna Bieleniewicz
Polityka prywatności | Regulamin | Dostawa