katarzyna@bieleniewicz.com

TPU 018: Talenty Gallupa w małżeństwie – praktyka

TPU 018: Talenty Gallupa w małżeństwie – praktyka

Warto skupić się na tym w czym  jesteśmy dobrzy, do czego mamy naturalne skłonności i predyspozycje, a nie na wiecznym poprawianiu naszych słabości. Po co go robić i co bada test Strengthsfinder 2.0 rozmawiałam z Dominikiem Juszczykiem w czwartym odcinku podcastu TPU 004 Odkryj swoje mocne strony. Ten test nie odpowiada na wszystkie pytania, ale pozwala rozpocząć przygodę jaką jest budowanie silnych stron na bazie waszych naturalnych talentów. Badanie Clifton StrengthsFinder 2.0 pozwala spojrzeć na siebie w punktu widzenia psychologii pozytywnej. Test jest dostępny online i mierzy obecność talentów w 34 obszarach. Talentów czyli naturalnych, powtarzalnych wzorców myślenia, zachowania, odczuwania. Ich rozpoznanie jest podstawą do rozwoju mocnych stron.

Świetnym obszarem do wykorzystywania talentów są związki. W tym odcinku udostępniam w całości odcinek podcastu Z pasją o mocnych stronach, w którym Dominik Juszczyk rozmawia z nami.W wywiadzie, którego mu udzieliliśmy staraliśmy się podzielić tym jak to wygląda u nas, podzielić naszymi praktykami, podać jak najwięcej bardzo praktycznych, gotowych do wykorzystania sposobów.
Zapraszamy 🙂


W tym odcinku:

 • Dlaczego warto poznać swoje talenty?
 • Jak rozwijać swoje talenty aby stały się mocnymi stronami?
 • Dlaczego warto poznać mocne strony partnera?Co da Ci ta wiedza?
 • Dlaczego warto zainwestować w pracę nad talentami w związku?
 • Jak wykorzystać wiedzę o talentach w budowaniu dobrej komunikacji w związku?
 • Jak pracować z talentami w związku? Praktyczne porady i ćwiczenia.

Linki

Podcast możesz subskrybować poprzez:

Zostaw swoją recenzję w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, możesz zostawić ocenę w iTunes. To tylko chwila a dla mnie każda gwiazdka ma ogromne znaczenie.

Instrukcja:

Aby to zrobić zainstaluj aplikację iTunes na swoim komputerze z systemem Windows, zaloguj się, następnie w sekcji „Sklep” wyszukaj podcast „Tuż Przy Uchu”. Oprócz gwiazdek możesz też napisać kilka słów na jego temat. Dzięki takim osobom jak Ty, które zostawią recenzję, pomagasz mi docierać z podcastem do większej ilości osób kreatywnych i przedsiębiorczych 🙂

Dziękuję! 🙂

Jedna odpowiedź

 1. 🙂 Cieszę się mam też Significance zaraz na 6-tce 🙂
  I to ostatnio talent na którym się mocno skupiam i rozpracowuje, daje mi dużo siły i jest takim moim ukrytym motywatorem.
  Jak u Ciebie wygląda praca nad talentami? Co robisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2016-2020 Katarzyna Bieleniewicz
Polityka prywatności | Regulamin