Nie mam żadnego talentu. Czy na pewno?

Nie mam żadnego talentu. Czy na pewno?

Wszyscy chcemy być utalentowani, móc powiedzieć, że jesteśmy w czymś dobrzy. A co z tymi, którzy myślą, że nie mają żadnego talentu? Wiele osób które spotykam lub zgłaszają się do mnie mówi: Nie mam żadnego talentu.

“Dlaczego tak jest, ze nie mam talentu? Nie umiem rysować, nie umiem śpiewać, nie umiem tańczyć ponieważ nie mam słuchu muzycznego.

Tak naprawdę nie rozumiem tego dlaczego nie mam żadnego talentu? Próbowałam już wszystkiego i nic mi nie wychodzi. Nie dość że nic nie umiem to jeszcze we wszystkim jestem niezwykle kiepska. 

Czy masz podobnie? Przytłaczają Cię takie słowa które możemy usłyszeć i przeczytać:

Rób to, do czego masz talent!

A co w sytuacji, gdy właśnie tego nie wiesz. Nie wiesz gdzie leży Twój potencjał. gdzie jest Twoja mocna strona i jakie są Twoje talenty?

https://youtu.be/K2zuiN8e434

Czy są ludzie którzy nie są utalentowani dosłownie w żadnej dziedzinie artystycznej, naukowej, życiowej itd ? Czy są osoby pozbawione jakichkolwiek predyspozycji genetycznych jeśli chodzi o jakieś pozytywne umiejętności?

Nie jesteśmy nauczeni pracy z talentem. Nie potrafimy zarządzać talentami swoimi, talentami pracowników, co najważniejsze. Nie potrafimy ich zdiagnozować! Jesteśmy natomiast nauczeni do pracy ze słabościami, poprawianiem tego co słabe, nie wystarczająco dobre.

Pobierz bezpłatny materiał w formie pytań PDF i zacznij przygodę z odkrywaniem swoich talentów.

2 komentarze

  1. anonim pisze:

    Dzięki, świetny materiał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2016-2024 Katarzyna Bieleniewicz
Polityka prywatności | Regulamin | Dostawa