Dlaczego warto poznać swoje talenty?

Dlaczego warto poznać swoje talenty?

Znajomość samego siebie jest szalenie ważną rzeczą w życiu każdego człowieka. Z biegiem czasu, doświadczenia, nauki poznajemy siebie jeszcze mocnej i stajemy się bardziej sobą. Pomaga nam to w większej akceptacji i docenieniu siebie.

1. To coś co przychodzi Ci naturalnie

Talent – coś, co łatwo nam przychodzi, jest dostępne i powtarzalne. Nie zawsze musisz ciężko pracować, żeby osiągnąć efekty. Czasem ważniejsze się wybranie czynności które są powiązane w Twoimi talentami i je rozwijać. W pewnych dziedzinach zapewne idzie ci łatwiej niż w innych, skoncentruj się na nich. Będziesz czuć większą satysfakcję ale też nie będzie to dla Ciebie działanie przytłaczające.

2. Kierunek rola zawodowa

Talenty pomagają określić kierunek zawodowy, w jakim powinieneś podążać. Nie bez przyczyny jesteś dobry właśnie w tym, w czym jesteś. Nie określają tego jednoznacznie, ale są genialną wskazówką do tego w jakich rolach możesz czuć się najlepiej.

Wiedzę o swoich talentach możesz wykorzystać w podejmowaniu decyzji zawodowych i osobistych Poznanie siebie pomaga zrozumieć czym się kierujemy w życiu i pracy zawodowej, które obszary będą tymi gdzie będziemy mieli większą przewagę i możemy mieć większe szanse na pozytywne wyniki. Zamiast walczyć samemu ze sobą, zmuszając się do robienia rzeczy niewynikających z naszych talentów, można zastanowić się jak mogę żyć, działać bardziej zgodnie z własnymi wartościami i talentami.

3. Odkryjesz własny unikalny styl działania.

Super moc dowiedziec sie czegos wiecej o sobie. Badanie talentów jest doskonałym wstępem do zastanowienia się nad tym, czy żyję i pracuję w zgodzie ze sobą, z własnym potencjałem. Łatwiej jest odpuścić porównywanie się z innymi, robienie podobnie jak oni, chodzenie ich śladami. Zdecydowanie lepszą strategią jest poszukać własnej drogi, własnych pomysłów. Tego co TOBIE służy, co CI pomaga, pasuje, własnej ścieżki. Możesz odkryć własne motywatory, potrzeby, wkład dla innych i planowania rozwoju zawodowego.

“Co się stanie, jeżeli zaczniemy myśleć o tym, co jest w porządku z ludźmi, zamiast skupiać się na tym, co jest z nimi nie tak? “Nie ma nic złego w byciu świadomym naszych słabości i zarządzaniu nimi, ale najwięcej szans na odniesienie sukcesu mamy poprzez skupianie się na naszych naturalnych talentach.”

Donald Clifton

4. Szansa na większe efekty

Badania Instytutu Gallupa wskazują, że ludzie odnoszą sukces, gdy skupiają się na tym, w czym są najlepsi. To wtedy są bardziej produktywni, skuteczni i bardziej zaangażowani. Dlatego, że to co robią, wiąże się z ich naturalnymi predyspozycjami, wypływa z ich pasji i wewnętrznej motywacji.

Dzięki świadomej pracy możesz świadomie uczyć się, jak znajdować kolejne zastosowania dla swoich talentów. Jak je aplikować do osiągania swoich celów oraz jak dzięki nim się spełniać: tak w pracy, jak i poza nią.

Pobierz materiały bonusowe

To jak przekonana? W wideo które pojawi się w sobotę pokażę Ci kilka sposobów jak jasno, konkretnie poznać swoje talenty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2016-2024 Katarzyna Bieleniewicz
Polityka prywatności | Regulamin | Dostawa